Awaria zamka w drzwiach wejściowych – jak sobie z nią poradzić?

Awaria zamka w drzwiach wejściowych – jak sobie z nią poradzić?

Awaria zamka w drzwiach wejściowych to dość często spotykany problem. Zacinający się zamek oraz inne problemy mogą być bardzo uciążliwe, a do tego mogą negatywnie wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa wszystkich domowników. Nie warto, jest bagatelizować problemów, z zamkiem w drzwiach wejściowych i od razu należy przeciwdziałać tej sytuacji. Zobacz, jak poradzić sobie z awarią zamka w drzwiach wejściowych i z jakich możliwości można skorzystać.

Problemy z zamkiem w drzwiach – co zrobić?

Problemów z zamkiem może być naprawdę sporo jednak do najpopularniejszych można zaliczyć złamanie klucza oraz zacinanie się zamka podczas jego otwierania i zamykania. Niestety takie problemy najczęściej pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie np. gdy szybko musimy wyjść z domu do pracy lub ważne spotkanie. W takim momencie samodzielne próby naprawy mogą zająć nam sporo czasu, a i tak nie zawsze kończą się sukcesem. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym pomysłem może okazać się wezwanie profesjonalnego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Taka osoba szybko i sprawnie zajmie się naprawą lub też wymianą uszkodzonego zamka w drzwiach.

Dobry ślusarz ma sprawdzone sposoby na to, jak naprawić uszkodzony zamek i szybko pozbyć się awarii. W momencie, gdy nie masz czasu lub chęci na to, aby samodzielnie uporać się z problemem, możesz zadzwonić do takiej osoby. Dla własnego komfortu najlepiej jest jak najszybciej zająć się awarią zamka, ponieważ z czasem może być coraz gorzej i trzeba będzie wymienić cały mechanizm. Naprawa awarii w zamku będzie o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż jego całkowita wymiana na nowy, dobrej jakości zamek.

Złamany klucz w zamku – jak go wyjąć?

Jedną z częstszych awarii zamka jest złamanie się w nim klucza. Z taką sytuacją można poradzić sobie samodzielnie domowymi sposobami. Jednym z takich sposobów jest włożenie drugiego klucza do połowy zamka ze strony, w której nie ma złamanego klucza. Następnie wystarczy gumowym młotkiem lub deską stukać w klucz, tak, aby złamana część została wypchnięta, Nie należy jednak do tego używać zbyt dużej siły. Taki sposób na poradzenie sobie z awarią czasem jest skuteczny i nie trzeba będzie wzywać ślusarza. Możesz też wyjąć wkładkę z drzwi i popukać nią w podłogę lub blat. Możliwe jest, że złamana część klucza wypadnie. Jeśli jednak nie chcesz uszkodzić wkładki ani drzwi, to warto zostawić naprawę awarii w rękach profesjonalistów, wtedy będziesz mieć pewność, że Twój problem zostanie szybko rozwiązany.

Dodaj komentarz