Ciepło kominków, czyli rola kominka w wystroju wnętrz

Ciepło kominków, czyli rola kominka w wystroju wnętrz

Kominki pełnią ważną funkcję w wystroju wnętrz. Mimo iż znane są one od dawna, to w zasadzie stosunkowo niedawno zaczęto dopatrywać się w kominkach niezwykłych walorów estetycznych. Wcześniej pełniły one zwykle jedną funkcję, jaką było emitowanie ciepła.

Ciepło domowego kominka dobrze się kojarzy, ponadto często używamy tego określenia w przenośni, metaforze, by oddać arkadyjskość pomieszczenia, w którym znajduje się kominek. Kominki zatem nie tylko dostarczają do domu ciepło i niezwykłe walory estetyczne, ale także zmieniają przestrzenie domu, wnosząc niepowtarzalny styl.

Aranżacja kominka w salonie

Koninki zdecydowanie najlepiej prezentują się w dużych przestrzeniach. Nie wynika to z tego, że mogą zajmować sporo miejsca, lecz z tego, że zdecydowanie lepiej wyglądają, gdy nie zasłania ich stół, krzesło czy kanapa. W aranżacji salonu najczęściej przed kominkiem pozostawia się najwięcej pustej przestrzeni. Daje to możliwość zaprezentowania i odkrycia całego uroku, jaki posiada w sobie kominek. Ponadto dodatkowej klasy i ponadczasowości można dodać kominkowi przez zabudowanie części ściany, na której się on znajduje na przykład nieotynkowaną cegłą lub mozaiką. Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań pozwalających w niepowtarzalny sposób wbudować kominek i zaaranżować go do stylu pomieszczenia. Różne kominki, a także biokominki, możecie znaleźć na stronie https://www.szalonymax.pl/ – sklep internetowy z wyposażeniem do domu.

Często w salonach występuje nieregularny układ ścian. To znaczy nie wszystkie ściany tworzą prostokąt, niektóre mają dodatkowe wstawki lub skosy i ścięcia. Czasem część płaszczyzny ściany jest lekko wysunięta do przodu względem pozostałej płaszczyzny. Są to ciekawsze obszary salonu, w których można umieścić kominek. Wysunięta ściana idealnie nadaje się do tego, aby pokryć ją inną fakturą. Ten sposób podkreśli jej unikalność i dodatkowe walory estetyczne. Ponadto kominek znajdujący się na takiej właśnie ścianie będzie wyglądał na większy, bardziej efektowny i przykuje wzrok jeszcze bardziej.

Co na kominek

Kominek może posłużyć nam jako komoda. Możemy umieścić na nim kwiaty lub różne elementy dekoracyjne. Rynek obfituje w przeróżne dekoracje, mające podkreślić styl wnętrza i nadać mu charakteru. Mogą to być figurki, świeczki, wazony, ale także lampiony, zyskujące ostatnio dużą popularność. Kominek dobrze koresponduje także z długimi zasłonami. Tworzy się wówczas nastrój wysublimowanej przestrzeni. Można też w ten sposób aranżować pomieszczenie na dawny styl.

Klasyka zawsze będzie modna, posiada ona bowiem niepowtarzalny charakter i dodaje każdemu pomieszczeniu klasy. Interesujące jest także umieszczenie kominka nieco wyże i stworzenie na przykład dwóch niewielkich schodków. Wygląda to bardzo ciekawie i niebanalnie. Schodki te można wykorzystywać do umieszczania na nich różnych dekoracji. Szczególnie walory dekoracyjne kominka odkrywa się dekorując dom na święta Bożego Narodzenia. Kominek doskonale z nimi koresponduje. Wszelkie ozdoby bożonarodzeniowe umieszczone na kominku zawsze wyglądają rewelacyjnie, głównie ze względu na specyfikę kominka, którego używa się najczęściej zimą.

Dodaj komentarz