Czy kredyt oddłużeniowy jest dobrym sposobem na wyjście z długów?

Czy kredyt oddłużeniowy jest dobrym sposobem na wyjście z długów?

Kredyt oddłużeniowy to dość popularny produkt finansowy, który można obecnie otrzymać w wielu różnych bankach. Jak sama nazwa wskazuje ma on za zadanie pomóc dłużnikom uporać się z ich trudną sytuacją finansową i wyjść na prostą, jeśli chodzi o finanse. Jeśli straciłeś kontrolę nad swoimi zobowiązaniami i nie wiesz jak poradzić sobie ze spłatą długów, to kredyt oddłużeniowy może Cię zainteresować. Czy jest to dobry sposób na wyjście z pętli zadłużenia i odzyskanie kontroli nad finansami? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym dokładnie jest ten produkt finansowy. Jest to zobowiązanie, które pozwala na spłatę aktualnych pożyczek i kredytów w jednym momencie i zastąpienie ich korzystniejszym zobowiązaniem. Zamiast spłacać kilka rat jednocześnie, będziesz mógł się skupić tylko na jednej, która jest dostosowana do Twoich możliwości finansowych. W ten sposób poprawisz swoją płynność finansową i nie będziesz musiał martwić się o to, że nie wystarczy Ci pieniędzy na spłatę długów i utrzymanie rodziny.

Z kredytu oddłużeniowego mogą korzystać osoby, które mają stałe źródło dochodów i pracują na podstawie umowy. Oczywiście banki najlepiej patrzą na klientów, którzy mają umowę o pracę na czas nieokreślony jednak Osoby, które mają np. umowę zlecenie czy o dzieło także mają szansę na korzystny kredyt. Kluczowa może się też okazać Twoja zdolność i historia kredytowa. Z tego względu warto ubiegać się o kredyt oddłużeniowy jeszcze zanim dopuścisz do bardzo dużych opóźnień w spłacie rat.

Jakie zobowiązania można spłacić dzięki kredytowi oddłużeniowemu?

Kredyt oddłużeniowy naprawdę może pomóc Ci wyjść z długów, ponieważ dzięki niemu możesz spłacić wiele różnych kredytów i pożyczek. Dzięki takiemu produktowi finansowemu możesz spłacić: kredyty gotówkowe, debet na karcie, kredyty ratalne, a nawet chwilówki. Mogłoby się więc wydawać, że kredyt oddłużeniowy jest tym samym co kredyt konsolidacyjny. Nie do końca tak jednak jest, ponieważ między kredytem oddłużeniowym a konsolidacyjnym występują pewne różnice. Kredyt oddłużeniowy jest przeznaczony dla osób w bardzo złej sytuacji finansowej oraz jest nieco droższy niż konsolidacja.

Podsumowanie

Kredyt oddłużeniowy może być Twoją szansą na wyjście z długów i poprawę sytuacji finansowej. Warto poszukać oferty takiego zobowiązania i postawić pierwsze kroki w stronę wyjścia z pętli kredytów i chwilówek. Kredyt oddłużeniowy to dobry sposób na wyjście z długów pod warunkiem, że wybierzesz dobrą ofertę i dopasujesz nową ratę do swoich możliwości finansowych.

Dodaj komentarz