Czy warto urządzić komunię w mieszkaniu?

Czy warto urządzić komunię w mieszkaniu?

W czasach, gdy restauracje wręcz prześcigają się w ofertach komunijnych, wielu rodziców wciąż decyduje się na wyprawienie domowego przyjęcia. Dlaczego? Głównym powodem jest rodzinna atmosfera tej uroczystości, o którą trudno w lokalu. Drugim – samopoczucie najważniejszego gościa, który w pełni komfortowo czuje się jedynie w domu. Jednak trzeba przyznać, iż impreza w mieszkaniu wiąże się z wieloma przygotowaniami. Jak dopiąć wszystko na ostatni guzik i sprawić, że będzie ona niezapomniana?

Goście

Warunki w domu czasami nie pozwalają na zaproszenie całej rodziny, dlatego taka impreza uważana jest za kameralną. Warto to wykorzystać i na listę gości wprowadzić przede wszystkim dziadków dziecka, a także chrzestnych oraz członków najbliższej rodziny, których nasza pociecha zna i lubi. Dobrze, jeśli na przyjęciu jest także grupka dzieci – rodzeństwo, kuzyni. Dzięki temu bohater dnia nie będzie się nudził, siedząc przy stole z dorosłymi.

Dekoracje

Podczas Komunii św. w kościele króluje biel. Warto również w domu podkreślić wyjątkowość dnia tym kolorem i postawić na biały obrus oraz odświętną zastawę. Pięknie będą wyglądały również białe, kremowe lub pastelowe świece, a także kwiaty – róże, lilie, konwalie. Jeśli zdarzy się, że nie mamy wystarczającej ilości takich samych sztućców czy zastawy, warto wziąć po połowie z dwóch kompletów i ułożyć je na przemian lub dać dzieciom inne nakrycia.

Menu

Tego dnia posiłki powinny być dostosowane nie tylko do upodobań gości, ale przede wszystkim do gustu naszej pociechy. Jako zupa najlepiej sprawdzi się rosół z makaronem (dzieci mogą znaleźć na talerzach wesoły makaron specjalnie dla nich – gwiazdki, literki czy zwierzątka). Na drugie danie warto podać kilka rodzajów mięs – pieczonego kurczaka, schab, wieprzowe roladki. W ciepły majowy dzień jako dodatek idealne będą surówki z marchwi lub buraków, a do picia kompot z ulubionych owoców dziecka.

Gwóźdź programu – tort

Aby oszczędzić sobie przygotowań, warto zamówić tort w cukierni. Na życzenie możemy otrzymać tort w kształcie hostii lub księgi. Sprawdzi się biszkopt z nadzieniem śmietanowym lub owocowym, przykryty masą marcepanową. Co do smaku, najlepiej będzie wybrać ten, który lubi nasza pociecha. Podajemy imię dziecka i gotowe – czekamy tylko na realizację zamówienia.

Dodaj komentarz