Czym jest hosting i jak wybrać go dobrze?

Czym jest hosting i jak wybrać go dobrze?

Dla wielu osób pojęcie hosting oraz wszelkie rzeczy, które się z nim wiążą, są jedną, wielką niewiadomą. Jeśli dopiero tworzysz swoją pierwszą stronę internetową i chcesz ją opublikować w internecie, to nic dziwnego, że możesz do końca nie wiedzieć, jak działa hosting i jak wybrać go w odpowiedni sposób. Warto jednak zgłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się co nieco na ten temat. W tym artykule powiemy Ci na pytanie, czym jest hosting oraz na co zwrócić uwagę wybierając go.

Co to jest hosting?

Aby strona internetowa działała 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu konieczne jest umieszczenie jej na serwerze, który nieustannie pracuje. Z tego względu wynajmuje się miejsce, na komputerach, które są stale włączone i to tam umieszcza się strony internetowe. Wtedy niezależnie od pory dnia każdy może odwiedzić Twoją witrynę i bez problemu z niej korzystać. Taki komputer to serwer, a usługę, polegająca na udostępnianiu na nim miejsca i zasobów, określa się właśnie mianem hostingu.

W internecie można znaleźć coraz więcej ofert osób, które oferują wynajem miejsca na swoich serwerach. Obecnie istnieje tyle firm hostingowych, że bez większego problemu powinieneś znaleźć taki, który odpowiada Ci pod względem ceny oraz jakości. Na serwerach można trzymać zarówno małe witryny i blogi, jak i rozbudowane portale i sklepy internetowe. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniej oferty.

Cena i jakość hostingu

Oczywiste jest, że każdy z nas chciałby korzystać z najlepszego hostingu w przystępnej cenie. W internecie można znaleźć oferty zarówno droższych, jak i tańszych usług hostingowych. Czy warto mocno oszczędzać na tego typu usłudze? Niekoniecznie, ponieważ tani hosting o niskich parametrach może tylko zaszkodzić stronie. Może sprawiać, że będzie się ona wolno ładować, przez co internauci będą z niej szybko wychodzić. Przykładem dobrego stosunku jakości do ceny jest hosting w Hostinghouse.pl. Oferuje on bardzo dobre parametry za przystępną kwotę. Warto szukać właśnie tego typu ofert, aby nie przepłacać na hostingu i jednocześnie cieszyć się jego dobrym działaniem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając hosting?

Przed zdecydowaniem się na konkretny hosting zwróć uwagę na zadowolenie innych jego użytkowników. Bez problemu znajdziesz opinie w internecie. Sprawdź też ilość rdzeni procesora, ilość pamięci RAM, transfer czy też na powierzchnię dyskową. Tak jak już wspomnieliśmy, szybkie ładowanie strony jest bardzo ważne, ponieważ wszelkie opóźnienia mogą sprawić, że stracisz czytelników, a nawet klientów, jeśli np. prowadzisz sklep internetowy.

Dodaj komentarz