Dezynsekcja – skuteczny sposób pozbycia się insektów

Dezynsekcja – skuteczny sposób pozbycia się insektów

Czasem, pomimo trzymania idealnego porządku w domu oraz przestrzegania zasad czystości pojawiają się w nim insekty. Niechciani lokatorzy rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Spowodowane jest to idealnymi warunkami: ciepłem, stałym dostępem do pokarmu oraz obecnością ludzi. Insekty w domu potrafią mocno uprzykrzyć życie jego mieszkańcom, jeśli więc podejrzewasz, że problem dotyczy również Ciebie, powinieneś zlecić dezynsekcję. Może ją wykonać firma D3Hemmerling https://d3hemmerling.com/, która używa skutecznych i sprawdzonych metod do usuwania insektów i innych niechcianych lokatorów.

Insekty w domu – lepiej uważaj!

Wbrew pozorom insekty czają się nie tylko w zaniedbanych nieruchomościach, w których pełno jest brudu, kurzu czy wilgoci. Owszem, takie warunki są dla nich najlepsze, jednak niektóre gatunki owadów preferują ciepłe zakamarki, w których znajdują idealne schronienie do bytowania. W zadbanym domu ukrywają się zatem za meblami, w dywanach, w szafie z ubraniami, a nawet w pościeli. W starych kamienicach lub blokach chętnie osiedlają się w zsypach i śmietnikach.

O obecności insektów w domu lub mieszkaniu świadczyć może wiele rzeczy. W nieruchomościach dotkniętych tym problemem najczęściej można zauważyć ich charakterystyczne odchody na ścianach, sufitach, podłogach, czy listwach przypodłogowych. Niekiedy można również dostrzec martwe osobniki lub szczeliny, w których mieszkają. Dziwny zapach również powinien zwrócić Twoją uwagę.

Insekty w domu to nie tylko obrzydliwy problem, ale również poważny kłopot dla wszystkich lokatorów. Nieproszeni goście są niekiedy na tyle bezczelni, że dosłownie żerują w naszych łóżkach, podgryzają nas nocą i zjadają nasze jedzenie. Część z nich przy okazji roznosi szkodliwe choroby, które stanowią poważne zagrożenie dla całej rodziny, jak i również czworonożnych pupili.

Dezynsekcja – na czym polega?

Dezynsekcja jest skuteczną metodą, która zwalcza wszelkie insekty. Aby jednak tak się stało, konieczne jest wykonanie jej kilka razy, z dobraniem odpowiedniej metody. Specjalista może to zrobić przy pomocy metody fizycznej lub chemicznej. Pierwsza polega na użyciu pary wodnej o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu, bądź specjalnych wymrażaczy. Natomiast metoda chemiczna wykorzystuje środki owadobójcze. Dzięki dezynsekcji można pozbyć się m.in.: karaluchów, karaczanów, prusaków, pcheł, pluskiew, mrówek, szerszeni, os i innych owadów.

Warto przy tym wiedzieć, że nie ma naturalnych metod, które mogłyby pomóc w skutecznym zwalczaniu insektów. Można jedynie stosować półśrodki, które chwilowo niwelują problem. Jeśli jednak zauważasz, że problem dotyczy również Twojego domu, nie warto czekać. Lepiej od razu wezwać specjalistę od dezynsekcji.

Dodaj komentarz