Druk na płycie – czy warto go wykonać?

Druk na płycie – czy warto go wykonać?

Dzisiaj druk na cd wykonuje niemal każda drukarnia, która posiada odpowiedni i dostosowany do tego sprzęt i materiały. Wiadomo, że druk na cd to nie jest druk na papierze, wymaga więc zupełnie innych nakładów pracy, użycia innego sprzętu i innego rodzaju farby czy tuszu drukarskiego. Na szczęście coraz więcej drukarni mniejszych i większych oferuje swoim klientom druk na cd w naprawdę przystępnych cenach i na dogodnych warunkach.

Do czego może przydać się nam druk na cd?

Nadruk na płycie cd w ciekawy sposób personalizuje rzeczy zawarte na tym nośniku. Nadruk w dużym stopniu ułatwia także odnalezienie tej jednej konkretnej płyty w stosie innych, niby opisanych, ale i tak lepiej sprawdzić je na komputerze czy na odtwarzaczu płyt.

Najczęściej na nadruk na cd decydujemy się wtedy, kiedy płyta zawiera jakieś ważne nagrania i zdjęcia, na przykład:

• uroczystość ślubną

• imprezę weselną

• pierwsze urodziny dziecka

• złote gody seniorów rodu

Nadruk na płycie cd można zamówić internetowo lub w drukarni stacjonarnej. Warto jednak zasięgnąć porady doświadczonych pracowników drukarni, czy to internetowej, czy to stacjonarnej. Nadruk na płycie powinien być reprezentatywny i estetyczny, dlatego lepiej unikać zdjęć, które rozciągną na przykład twarz albo dziwnie wydłużą czy skrócą sylwetkę. Takie są prawa okrągłego kształtu płyty, dlatego też warto wybrać zdjęcie czy grafikę, która nie podda się szczególnej ingerencji kształtowej. Warto też zwrócić uwagę na rozdzielczość danego zdjęcia, by było ono jak najbardziej dokładne, nierozmazane, w innym wypadku stracimy cały reprezentatywny charakter nadruku na płycie cd.

Nadruk można zamówić tylko na jednej płycie, ale można zamówić ich też cały pakiet, by mieć w zapasie potrzebne nośniki i by zaprowadzić porządek w płytach cd.

Wiadomo przecież, że przechowujemy na nich naprawdę różne rzeczy, więc możemy oddzielny nadruk zaplanować na płyty z dokumentami, a inny na płyty druk na cd ze zdjęciami z albumu rodzinnego. Wtedy nie musimy się martwić w czasie szukania konkretnej rzeczy, że każdą płytę będzie trzeba obejrzeć oddzielnie, odtworzyć i wrzucić do szuflady czy pudełka.

Dodaj komentarz