Egzotyczna podróż – gdzie warto się wybrać

Egzotyczna podróż – gdzie warto się wybrać

Obca kultura, egzotyczne potrawy i niesamowite widoki to tylko część argumentów, które powinny Was przekonać do dalekich podróży. Jeśli męczy Cię już Twoja codzienna rutyna i marzy Ci się egzotyczna podróż w dalekie zakątki świata, to koniecznie zobacz jakie kierunki warto wybrać.

Indonezja

Jeśli marzysz o egzotycznych wakacjach w Azji, to koniecznie weź pod uwagę Indonezję. Bali, Sulawesi i Jawa to tylko niewielka cześć pięknych wysp, które tam na Ciebie czekają. Indonezja ma naprawdę wiele do zaoferowania dla osób, które ją odwiedzają i świetnie sprawdzi się jako kierunek egzotycznej podróży. Możesz tam pójść na trekking po dżungli, wspiąć się na wulkan, odwiedzić starożytne świątynie i poznać zupełnie nową kulturę. Niezwykłe przeżycia podczas takiego wyjazdu są praktycznie gwarantowane i zadowolą każdą osobę, która szuka niezapomnianych przeżyć. Szczególnie polecamy wyspę Sulawesi, na której nie ma tłumów turystów i można tam poczuć klimat Indonezji, a także brać udział w wyjątkowych rytuałach tamtejszych mieszkańców.

Tajlandia

Ciekawym azjatyckim kierunkiem podróży jest też Tajlandia, w której można znaleźć zarówno luksusowe kurorty, jak i egzotyczne miejsca pełne wyjątkowej przyrody i kultury. Odnajdą się tam zarówno osoby, które marzą o relaksie na plaży z drinkiem w ręce, jak i te, które chcą przeżyć przygodę życia z plecakiem na plecach i mapą w dłoni.

Dominikana

Jeśli marzy Ci się nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie, zwiedzanie zabytków i wieczorna zabawa w rytm dobrej muzyki to powinieneś wybrać Dominikanę. Znajdziesz tam nie tylko rajskie plaże, ale też dziewiczą przyrodę, która tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca. Przy odrobinie szczęścia uda Ci się znaleźć atrakcyjną ofertę last minute właśnie w tamte strony za niewielkie pieniądze.

Madagaskar

To właśnie tam możesz doświadczyć wędrówki po dżungli i jaskiniach, po której możesz usiąść się na plaży i zrelaksować w towarzystwie okolicznej przyrody. Dodatkowo, jeśli oddalisz się nieco od miejsc typowo turystycznych, będziesz mieć szansę zobaczyć ciekawą kulturę mieszkańców tej wyspy i poczuć magię Madagaskaru. Wakacje w tym miejscu z pewnością zapadną Ci w pamięci na długi czas i będą spełnieniem marzenia o egzotycznej podróży na kraniec świata.

Zanzibar

Zanzibar to na razie bardzo oryginalny i rzadko wybierany przez Polaków kierunek podróży. Warto to wykorzystać i wybrać się na egzotyczną podróż właśnie w tamte strony. To bardzo urokliwe miejsce, które prócz bajecznych plaż ma do zaoferowania unikatową przyrodę i atrakcje.

Dodaj komentarz