Energia odnawialna od Enerii – moc przyjazna środowisku

Energia odnawialna od Enerii – moc przyjazna środowisku

W dziedzinie generacji energii coraz wyraźniej widać trendy energetyki rozproszonej z odnawialnych źródeł. Wśród nich, najbardziej wydajna jest oczywiście energia słoneczna. Pozyskuje się ją za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych oraz systemu akumulatorów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom CAT, w wielu przypadkach udaje się nie tylko zwrócić pełny koszt wykorzystanej energii, ale także wytworzyć nadwyżkę, która może być następnie zwrócona do systemu przesyłowego i odpowiednio rozliczona. Wykwalifikowana kadra i najlepsze, niezwykle wydajne rozwiązania, o których przeczytamy na stronie https://eneria.pl/ to zdecydowanie powody, dla których warto skorzystać z oferty. Urządzenia CAT należą do najlepszych na świecie w swoich kategoriach. Nie inaczej jest w przypadku paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika CAT, czyli wydajność z energii słonecznej

Wielu klientów zastanawia się nad założeniem przydomowej farmy fotowoltaicznej. W zależności od uwarunkowań geograficznych oraz powierzchni, na której można postawić zespół paneli, dobiera się odpowiednie komponenty całego układu. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu inwestycji warto jednak dokonać stosownych obliczeń. Specjaliści Enerii przeprowadzą bezpłatny audyt oraz analizę możliwości generacji energii elektrycznej z farmy fotowoltaicznej oraz zaproponują rozwiązania w oparciu o indywidualny charakter każdego projektu. Dzięki temu z każdej instalacji można osiągnąć maksymalne możliwe wartości. Inwestycja w energię odnawialną pochodzącą ze słońca jeszcze nigdy nie była tak opłacalna. Wzrost cen energii pochodzącej z centralnych sieci przesyłowych, wysokie koszty zakupu paliw oraz propagowanie działań mających na celu zmniejszenie emisji CO2 sprawiają, że zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej możliwościom płynącym z instalacji fotowoltaicznych. Mowa jest nie tylko o przydomowych instalacjach mających zapewnić zabezpieczenie energetyczne gospodarstwa. Eneria zaprojektuje i zrealizuje inwestycje fotowoltaiczną,  która może być podstawą działalności produkcyjnej wielu branży przemysłu takich jak produkcja spożywcza, hodowla zwierząt i wiele innych.

Panele fotowoltaiczne CAT

Caterpillar jako światowy lider w dziedzinie budowy maszyn zaprojektował i wdrożył do sprzedaży dwa rodzaje paneli fotowoltaicznych. Oba mają swoje zalety, a wyboru dokonuje się w oparciu o indywidualny charakter każdej inwestycji. Seria PVT to panele fotowoltaiczne wykonane w technologii cienkowarstwowej. To niezwykle ciekawe rozwiązanie, bo ma w sobie coś z kogeneracji. Potrafi produkować zarówno energię elektryczną, jak i ciepło. W jednej instalacji można więc zapewnić zupełnie różne potrzeby produkcyjne, co znacząco obniża koszty prowadzenia działalności.

Drugim rodzajem proponowanych ogniw są panele wykonane w technologii monokrystalicznej typu PERC z serii PVC. Zaletą tej technologii jest stosunkowo niski koszt inwestycji i dobry stosunek ceny do jakości i wydajności.

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/fotowoltaika/.

Dodaj komentarz