Gadżety do łazienki, czyli jak nadać swojej łazience charakteru

Gadżety do łazienki, czyli jak nadać swojej łazience charakteru

Decyzja o remoncie już zapadła. Oczyma wyobraźni widzisz nową kabinę prysznicową z hydropanelem lub obszerną wannę, na widok której od razu przychodzi ochota na relaksującą kąpiel. W pierwszej kolejności zastanawiasz się nad armaturą, glazurą i oświetleniem, które nadadzą całości olśniewający, efektowny wygląd. To zdecydowanie dobra kolejność, ale… czy nie zapomnieliśmy czymś naprawdę ważnym?

Nie zapominaj o przeznaczaniu łazienki. Postaw na delikatność i prawdziwy relaks

Jak mało które pomieszczenie w domu łazienka kojarzy się z prawdziwym ciepłem i przytulnością. Przyjazny kolor kafelków lub specjalnej farby lateksowej i ciepłe światło LED to jeszcze nie wszystko. Prawdziwa łazienka nie może się obejść bez tkanin i dzianin – mięciutkich ręczników, szlafroków i najlepiej jeszcze czegoś delikatnego pod stopy. Wychodzisz z gorącej kąpieli i nagle – brrr! Jeśli pomieszczenie nie ma ogrzewania podłogowego, dywaniki do łazienki to absolutnie konieczny element wyposażenia. Pomyśl, ile takie gadżety mogą wnieść do wystroju, który będzie skutecznie przyciągał młodszych i starszych domowników do zanurzenia się w odrobinie domowego relaksu.

Łazienkowe tekstylia – Twój sposób na domowy luksus

Warto o tym pomyśleć jeszcze na etapie projektowania. Atrakcyjny sposób wyeksponowania grubych ręczników wymaga montażu specjalnych uchwytów lub zdecydowanie się na przeznaczone do tego przestronne regały. Efektowne akcesoria z dzianiny można dowolnie składać lub rolować, tworząc z nich dodatkowy składnik designu. Dywaniki pod stopy zazwyczaj nie wymagają specjalnego pomysłu – ich rozmiar dopasowuje się do powierzchni przed wanną lub kabiną prysznicową. Zatem ich zakup jest doskonałym sposobem na mały lifting łazienki bez konieczności wielkiego bałaganu. Tym bardziej po przeprowadzeniu wielkiego remontu nie możesz zapomnieć o estetycznych i funkcjonalnych tekstyliach do łazienki.

Najmniejsze detale mogą nadać wnętrzu klimat zgodny z oczekiwaniami Twoich bliskich

Jeśli szukasz oryginalności, skup się na typowych łazienkowych gadżetach, czyli przyborach higienicznych. Nie wszystkie da się ukryć na półkach zamykanych szafek. Mydelniczki, pojemniki na szczoteczki do zębów, patyczki i waciki można dziś znaleźć w wielu różnych, czasem bardzo pomysłowych odsłonach. Sprawdź, czy któryś z nich nie będzie wprost stworzony do Twojej łazienki. Czasem możesz zaskoczyć sam siebie, na przykład kładąc kostkę mydła na wielkiej muszli przywiezionej z wakacji nad morzem. W końcu wszystko zaczyna się od dobrego pomysłu…

Dodaj komentarz