Przyjęcie rodzinne w lokalu

Przyjęcie rodzinne w lokalu

Chrzest dziecka, komunia, urodziny czy rocznica ślubu to tylko niektóre okazje, które pragniemy uczcić w gronie rodziny. Każda z nich wymaga odpowiedniego przygotowania – posprzątania domu, przyrządzenia obiadu i wielu innych czynności zarówno w trakcie przyjęcia jak i po jego zakończeniu. Ponadto konieczne jest zapewnienie komfortu przybyłym gościom. Żeby tak było musimy dysponować odpowiednio dużym stołem, aby każdy mógł swobodnie przy nim usiąść. Jeśli przyjęcie ma odbywać się z muzyką i tańcami, miejsca musi być jeszcze więcej. Niestety nie każdy z nas dysponuje na tyle dużym metrażem, aby pozwolić sobie na większą imprezę. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się urządzić przyjęcie rodzinne w lokalu.

Przyjęcie rodzinne w lokalu

Organizacja przyjęcia rodzinnego w lokalu może różnić się w zależności od okazji. Inaczej przygotowany będzie chrzest, inaczej osiemnaste urodziny, a jeszcze inaczej zabawa urodzinowa przedszkolaka. Niektóre lokale zajmują się organizacją wszystkich tych imprez. Mając zaufaną restaurację, będziesz pewien, że niezależnie od okazji spełni ona twoje wymagania. Jako stały klient możesz z czasem liczyć na pewne zniżki. Przyjęcie rodzinne w lokalu zwalnia z obowiązku przygotowania potraw i serwowania ich gościom. Tym wszystkim zajmuje się obsługa lokalu.

Kolejną ważną sprawą jest ilość talerzy, szklanek czy sztućców. Organizując przyjęcie rodzinne w lokalu masz pewność, że ich nie zabraknie. W domu posiadamy zazwyczaj jeden, ewentualnie dwa komplety zastawy. Przy dużej liczbie osób może być to niewystarczająca ilość. Natomiast zakup kolejnych sztuk tylko na jedną okazję nie koniecznie jest dobrym wyjściem. Potem musisz gdzieś to wszystko pomieścić i jest to raczej zbędny wydatek. Lepiej pieniądze te dodać do puli na wynajem lokalu.

Nic się nie zmarnuje

Większość restauracji „zwraca” klientom niewykorzystane dania. Mówiąc wprost – to czego nie zjecie, zabierasz do domu. Jesteś pewien, że to za co zapłaciłeś trafiło do ciebie. Możesz rozdać pozostałe jedzenie rodzinie lub schować/zamrozić i mieć gotowy obiad na kilka dni. Wracając do tematu talerzy i sztućców niewątpliwą zaletą jest to, że po zakończonym przyjęciu w lokalu właśnie tam one pozostają. Oznacza to, że nie musisz martwić się zmywaniem i sprzątaniem po gościach. Po prostu wstajesz i wracasz do domu.

Ile to kosztuje

Aby urządzić przyjęcie rodzinne w lokalu nie musisz wcale wydawać fortuny. Wszystko zależy od liczby zaproszonych osób oraz od tego na jakie atrakcje się zdecydujecie. Menu też nie musi być wyszukane. Wymyślne potrawy niekiedy kosztują dwa razy tyle, co tradycyjny obiad. Urządzenie przyjęcia rodzinnego w lokalu często pokrywa się z kwotą wydaną na zorganizowanie takiej samej imprezy w domu. Z ta różnicą, że w lokalu jesteś gościem, a w domu masz wiele pracy na swoich barkach.

Dodaj komentarz