Idealne prezenty dla szcześciolatka

Idealne prezenty dla szcześciolatka

Sama nie jestem jeszcze mamą, ale wśród moich znajomych sporo małżeństw zostało już rodzicami. Stąd z mężem śmiejemy się, że w kupowaniu prezentów dla naszego dziecka będziemy ekspertami, bo nauczymy się na czyichś. Wśród dzieci naszych znajomych mamy między innymi 6-letniego chłopca. Co można kupić chłopakowi w tym wieku na prezent?

Sprawa nie jest prosta. Obecnie dzieciaki są bardzo wybredne i wymagające, znają się na elektronice lepiej niż dorośli, a z telewizji co chwila wyciągają zabawkowe nowinki, którym ciężko sprostać. Przeglądając fora internetowe i pytając lepiej zaznajomionych z tematem sprawdziłam, że są jednak rzeczy uniwersalne, które w jakimś stopniu powinny trafić w gust chłopca, a przy okazji nie wypłukać naszego konta do zera. Oto moja lista prezentów dla 6-latka, które można cenowo zmieścić w przedziale 30-200 złotych:

1. Model do składania z klocków lego – i to niekoniecznie tych oryginalnych, chyba, że chłopak ma aż takie wymagania. Modele są różne, czasem z dodatkowymi bajerami, na przykład naklejkami i świecącymi elementami. Zabawa przy samym składaniu jest świetna, nie mówiąc o szaleństwach z gotową zabawką.

2. Auto zdalnie sterowane – najlepiej takie, które nadawałoby się do zabawy na dworze. Doświadczeni rodzice pewnie mnie poprą, jeśli napiszę, że odkąd dziecko nauczy się chodzić, to jego zabawki lądują wszędzie i muszą być przetestowane w każdych warunkach.

3. Zabawki z serii Hot Wheeles – wybór jest przeogromny: od pojedynczych zabawek, po całe tory samochodowe.

4. Gadżety z filmu, który aktualnie jest na topie – na przykład Transformers czy Auta. Mogą to być konkretne postaci, karty do gry lub zestaw pościeli. Szczerze mówiąc bajek jest tyle, że ciężko nadążyć, ale łatwo zauważyć, czy chłopak ogląda z zapałem konkretny serial czy film animowany.

5. Zabawki do zabawy na zewnątrz – piłka, trampolina, hulajnoga czy rolki. Taki prezent zachęci dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu i zapewni trochę ruchu.

6. Album z dinozaurami – lub czymś innym, co może go interesować.

7. Interaktywna mapa – która uczy i bawi, a przede wszystkim wciąga dziecko na długi czas.

Z tego, co zauważyłam, chłopcy w wieku 6 lat są bardzo żywi, zainteresowani światem. Ciągle coś składają i rozkładają, więc podejrzewam, że wszystko, co wymaga takiego twórczo-budowlanego skupienia, będzie trafionym prezentem. Natomiast książki z bajkami, gry planszowe i cymbałki możemy odłożyć na półkę już w sklepie. Tym chłopiec raczej się nie zainteresuje – chyba, że ma swoje indywidualne upodobania.

Takie są moje pomysły na prezent dla 6-latka. Jakie inne sprawdzone prezenty dopisałybyście do tej listy? Stwórzmy razem listę prezentów, która ułatwi sprawę przyszłym kupującym niedoświadczonym ciociom i wujkom!

Dodaj komentarz