Jak najlepiej prasować koszulę?

Jak najlepiej prasować koszulę?

Spotkanie biznesowe, ważny egzamin lub rozmowa o pracę. Na te wszystkie okoliczności najlepszym wyborem będzie koszula, jednak aby doskonale się w niej prezentować, musi ona być czysta i dobrze wyprasowana, wtedy nie tylko poczujemy się pewniej, ale i nasze otoczenie odbierze nas pozytywniej, lecz czy wiemy jak idealnie wyprasować koszulę?

Zanim zaczniesz prasowanie koszuli

Jeżeli zależy nam, aby nasza koszula nie miała żadnych zagnieceń i w rezultacie założona wyglądała bardzo elegancko i schludnie warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, zanim rozpoczniemy samo prasowanie.

  1. Sprawdź czystość
    Na samym początku warto dokładnie przyjrzeć się desce do prasowania czy też żelazku, czy aby na pewno nie posiadają żadnych zabrudzeń bądź przypaleń, które mogłyby przenieść się na koszulę.
  2. Deska i żelazko
    Przystępując do prasowania, zwróć uwagę na żelazko oraz deskę, aby ich pozycja była odpowiednia do twojego wzrostu. Kabel żelazka nie powinien być zbyt krótki lub deska ustawiona zbyt daleko. Pomoże Ci to na spokojnie, bez krępowania ruchów podejść do właściwej czynności – prasowania koszuli.
  3. Wilgotność
    Jeżeli nie posiadamy żelazka z parą, dobrze byłoby przed prasowaniem koszulę lekko skropić wodą, aby pozostała trochę wilgotna, lecz nie mokra!

Prasowanie koszuli krok po kroku

Przystępując do prasowania, pierwszym krokiem jest rozpięcie wszystkich guzików, jakie posiada koszula, jeżeli jest taka możliwość, również warto, jest wyjąć fiszbiny z jej kołnierzyka. Następnie sprawdź na metce temperaturę, w jakiej należy prasować koszulę i nagrzej odpowiednio żelazko.

Zacznij od kołnierzyka, ułóż go na desce i prasuj najpierw stronę niewidoczną, zaś dopiero potem tę, która będzie widoczna przy noszeniu. Jeżeli już się z tym uporasz, przejdź do prasowania części barkowej. Naciągnij barki koszuli na węższą stronę deski do prasowania. Prasowanie zacznij od lewej strony, przechodząc żelazkiem w okolicę środka i na samym końcu stronę prawą.

Jeżeli ten etap masz już za sobą, nadszedł czas na prasowanie rękawów. Jeżeli twoja koszula posiada guziki, prasowanie rękawa zacznij od strony wewnętrznej mankietów, zaś jeśli jest na spinki, zacznij od zewnętrznej, gdyż w tym przypadku po założeniu będą one wywinięte od środka. Następnie cały rękaw koszuli ułóż na desce wzdłuż szwu, starając się, aby nie powstały żadne fałdy. Prasując rękaw, staraj się nie najeżdżać na drugi kant. Następnie odwróć koszulę na drugi bok i prasuj ponownie rękaw, uważając na kant. Kiedy skończysz, rozłóż rękaw koszuli, aby kant, który wcześniej był omijany, pojawił się na środku. Teraz rozprasuj go żelazkiem i gotowe. Rękawy są idealnie wyprasowane.

Koszulę należy teraz ułożyć na przeciwległej stronie deski. Naciągnij ją, aby znów nie powstały żadne fałdy. Prasowanie tej części koszuli zacznij od jej lewego przodu, przesuwając żelazko w kierunku pleców, a na samym końcu wyprasuj prawy przód koszuli. Zwróć uwagę, aby wyprasować także przestrzenie między guzikami.

Jak widać, prasowanie koszuli nie jest tak bardzo skomplikowane, lecz trzeba do tego podejść na spokojnie, wykonując każdy krok po kolei, a zyskamy pewność, że będzie ona idealnie wyprasowana. Jeżeli jednak to Cię przerasta, skorzystaj z usług firmy https://www.washster.com/.

 

Dodaj komentarz