Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu?

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu?

Jak odkleić naklejkę z przedniej szyby samochodowej? To wcale nie musi być takie uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Wymieniając samochód lub po prostu przerejestrowując swój, często zastanawiamy się jak pozbyć się naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby. Można to zrobić w łatwy sposób, nie uszkadzając przy tym szyby samochodu. Zobacz najlepsze sposoby na odklejenie naklejki rejestracyjnej z szyby auta.

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Naklejka rejestracyjna jest skonstruowana w taki sposób, aby ciężko było ją odkleić. Niestety każdy z nas miał lub dopiero będzie miał tę przyjemność odklejania jej z szyby. Jeśli nie chcesz tracić nerwów podczas tego zajęcia, lepiej jest się do tego wcześniej przygotować i dowiedzieć się jak zrobić to w jak najszybszy i bezpieczny sposób.

Odklejanie naklejki rejestracyjnej przy pomocy ciepła

Najmniej inwazyjnym, a także najszybszym sposobem na odklejenie naklejki z szyby jest jej wcześniejsze podgrzanie. Osoby, które robią to latem, mają więcej szczęścia, ponieważ szyba auta będzie nagrzana przez dłuższy czas i klej, na którym trzyma się naklejka, będzie już osłabiony. Jeśli przyszło Ci odklejać naklejkę rejestracyjną w chłodny dzień, to możesz skorzystać z suszarki, którą podgrzejesz naklejkę.

Pamiętaj, aby ciepły nawiew rozprowadzać w różnych częściach szyby, nie tylko w jednym punkcie. Nie przesadzaj też z temperaturą, jaką podgrzewasz naklejkę, ponieważ może to mieć zły wpływ na wygląd szyby.

Po podgrzaniu szyby i naklejki, do takiego stopnia, że dotykanie jej będzie sprawiało Ci dyskomfort, podważ naklejkę paznokciem lub płaskim narzędziem. Odpuść sobie karty kredytowe i plastikowe dokumenty, które mogą się złamać pod wpływem nacisku. Naklejka powinna powoli odchodzić z szyby w całości, co jest bardzo dużym plusem, bo nie musimy zdzierać jej po kawałku. Najlepiej będzie, jeśli złapiesz naklejkę za dwa rogi i zdecydowanym ruchem, lecz ostrożnie zaczniesz ją odklejać od szyby.

Odklejanie naklejki rejestracyjnej ostrym narzędziem

Kolejnym prostym, lecz czasochłonnym sposobem na odklejenie naklejki z szyby samochodowej jest zeskrobanie jej ostrym narzędziem np. żyletką lub nożykiem. Musisz jednak uważać, aby nie zarysować szyby lub skaleczyć swoich dłoni. Przed skrobaniem naklejki popsikaj ją płynem do szyb lub WD-40, który zmiękczy nieco jej strukturę.

Odradzamy jednak ten sposób z uwagi na to, że prawdopodobieństwo porysowania szyby jest bardzo duże, a samo zdejmowanie naklejki zajmie sporo czasu i nadwyręży Twoje nerwy.

Jak usunąć klej z szyby samochodu?

Nie ważne, w jaki sposób odkleisz naklejkę z szyby samochodu najprawdopodobniej i tak pozostawi ona na szybie nieestetyczny ślad w postaci kleju. Możesz się go jednak w łatwy sposób pozbyć. W tym celu możesz użyć np. zmywacza do paznokci lub benzyny ekstrakcyjnej. Namocz szmatkę płynem i przetrzyj klej, po jakimś czasie powinien całkowicie zniknąć. Na tak przygotowane miejsce, możesz nakleić nową nakleję, której być może to nie Ty będziesz musiał się już pozbywać.

Dodaj komentarz