Jakie korzyści daje masaż twarzy i jak go wykonać?

Jakie korzyści daje masaż twarzy i jak go wykonać?

Masaże twarzy poprawiają krążenie w tkance twarzy, co skutkuje jaśniejszą, młodziej wyglądającą skórą. Masaże twarzy mogą również pomóc w liftingu i ujędrnieniu skóry, zmniejszając widoczność obrzęków i zmarszczek. Dodatkową korzyścią jest dobry masaż twarzy, który zmniejsza stres, pozostawiając uczucie spokoju i relaksu. Zafunduj sobie masaż raz dziennie, rano lub wieczorem, przed pójściem spać.

[h1]Masaż rozjaśniający twarz[/h1]
Uzupełnij rutynę mycia twarzy przed wykonaniem masażu. Oczyść twarz delikatnym środkiem myjącym lub olejkiem, spłucz letnią wodą, a następnie osusz twarz ręcznikiem.
Nałóż cienką warstwę olejku do twarzy. Odrobina olejku pomaga gładko przesuwać palce po twarzy, zamiast ciągnąć po skórze. Pozostawia również twarz rozświetloną i promienną po zakończeniu masażu. Możesz użyć mieszanki olejków opracowanych specjalnie do twarzy lub wybrać jeden olej, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju skóry. Olejek migdałowy, arganowy i jojoba doskonale sprawdzają się jako olejki do masażu twarzy i nie zatykają porów.

Do skóry bardzo suchej wybierz olejek arganowy lub migdałowy.
Dla cery średnio tłustej wybierz jojoba lub mieszankę oleju jojoba i rycynowego.
Jeśli obawiasz się używania oleju na skórze, użyj ulubionego kremu nawilżającego. A gdy chcesz, aby olejek był ciepły, trzymaj butelkę olejku w ciepłej wodzie przed rozpoczęciem masażu twarzy. [2]

[h2]Zacznij od masowania obszaru limfatycznego[/h2]
Wielu uważa, że toksyny spływają z twarzy do węzłów chłonnych znajdujących się pod uszami po bokach szyi. Masowanie tego obszaru pomaga uwolnić toksyny i zapobiec ich odkładaniu się na twarzy. Czubkami palców masuj okolice chłonne okrężnymi ruchami przez jedną minutę.
Używaj szerokich kółek, przesuwając je od spodu uszu, w dół do gardła i wzdłuż linii szczęki. Powinny to być zdecydowane ruchy, ale nie masuj też zbyt mocno. Masaż twarzy różni się od masażu tkanek głębokich, ponieważ skóra twarzy jest bardziej wrażliwa.

[h3]Masuj boki twarzy i czoło[/h3]
Za pomocą tych samych szerokich okrężnych ruchów masuj wzdłuż boków szczęki, obok kącików ust, obok nozdrzy i na kościach policzkowych. Podnieś skórę, a następnie masuj, nigdy nie “ciągnij” w dół, ponieważ może to powodować zwiotczenie. Kontynuuj przez minutę.
Masując czoło wykonuj szerokie ruchy okrężne, aby masować jednocześnie obie strony czoła. Zacznij w pobliżu skroni i przesuwaj się stopniowo w kierunku środka czoła, a następnie cofnij się na boki. Kontynuuj przez minutę.
Oczywiście możesz masować także strefy pod oczami i wiele innych. Zakończ, cofając się po każdym obszarze jeszcze raz. Delikatnie masuj ponownie każdą część twarzy, aby zakończyć masaż. Po zakończeniu masażu Twoja skóra powinna wyglądać na promienną, świeżą i odmłodzoną.

Dodaj komentarz