Kiedy i komu opłaca się zaciągnąć pożyczkę bez BIK-u?

Kiedy i komu opłaca się zaciągnąć pożyczkę bez BIK-u?

Pożyczka bez BIK-u staje się coraz popularniejszym produktem różnych firm pożyczkowych. Szacuje się, że jest to najchętniej zaciągane zobowiązanie, zaraz po kredycie hipotecznym oraz gotówkowym. I nic w tym dziwnego, skoro uzyskanie pożyczki bez BIK jest dużo prostsze i szybsze. Kiedy zatem opłaca się zaciągnąć takie zobowiązanie? Kto może liczyć na taką formę pomocy finansowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Ekspresowa pożyczka bez BIK-u – co kryje się pod tym pojęciem?

Pożyczka bez BIK-u, to popularny produkt instytucji pożyczkowych. Pożyczka ta charakteryzuje się brakiem sprawdzania naszej historii kredytowej w bazach zajmujących się gromadzeniem i udostępnianiem danych o kredytach. Biuro Informacji Kredytowej jest właśnie taką instytucją, do której dostęp mają wszystkie banki działające w Polsce, SKOK-i, jak również instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek. Brak naszej weryfikacji w tej instytucji jest kluczowy – zwłaszcza jeżeli zależy nam na szybkim pozyskaniu niewielkich środków na nasze nagłe i pilne wydatki.

Banki, jako poważne i rzetelne instytucje nie mogą pozwolić sobie na udzielenie kredytu osobie, która nie będzie w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania. To właśnie dlatego, przed każdym wzięciem kredytu w tej instytucji sprawdzana jest nasza historia i zdolność kredytowa w bazach takich jak: BIK czy KRD. Niestety, procedura ta wymaga czasu, który w przypadku naglących nas wydatków jest na wagę złota. Na szczęście szybsze uzyskanie niezbędnych środków na stosunkowo niewielkie kwoty, jest możliwe. Wystarczy udać się do instytucji pożyczkowej i skorzystać z pożyczki bez BIK. Dzięki temu wszystkie procedury związane z otrzymaniem niezbędnych środków zostaną skrócone do absolutnego minimum.

Gdzie szukać odpowiedniej pożyczki bez BIK?

Znalezienie odpowiednio dopasowanej do naszych potrzeb pożyczki bez BIK, lub każdej innej, nie jest wcale takie proste. Zależy nam na skróceniu czasu oczekiwania na przyznanie pożyczki do minimum. Dodatkowo chcemy, aby wszelkie formalności nie wymagały od nas czytania i wypełniania długich, skomplikowanych dokumentów.

Jak zatem pogodzić te wszystkie kwestie? W prosty sposób. Korzystając z internetowego rankingu, który zestawia poszczególne oferty pożyczek, jak np. https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/. Dzięki skorzystaniu z takiego rankingu możemy znacznie skrócić czas poszukiwania odpowiednio dopasowanej do naszych potrzeb pożyczki. Nie musisz wypełniać dziwnych wniosków. Wystarczy kilkanaście minut, aby złożyć wniosek, dzięki któremu uzyskasz niezbędną gotówkę – nawet na drugi dzień.

Dodaj komentarz