Kiedy warto wynająć kontenery na odpady?

Kiedy warto wynająć kontenery na odpady?

Kiedy warto wynająć kontenery na odpady?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wyrzucając gruz, musimy zastosować się do kilku ważnych zasad. Odpady budowlane nie mogą bowiem trafić na łono natury, a nawet na naszą własną posesję! Należy je wywieźć w odpowiednie miejsce, wykorzystując w tym celu specjalne kontenery na odpady. Kiedy wynajem takiego kontenera będzie niezbędny?

Podczas wyburzania i robienia remontu tworzy się duża ilość odpadów, które zwykle nazywamy gruzem. Zbite cegły, beton, stara papa, zniszczone meble… Żadnego z tych materiałów nie możemy umieścić w zwyczajnych pojemnikach komunalnych na zmieszane odpady. W przypadku gruzu obowiązują bowiem zasady, według których musi on być przewieziony w oddzielnym kontenerze do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Planując remont, musimy zająć się tym samodzielnie, jednak istnieją firmy, które mogą nam w tym pomóc. Doskonałym przykładem jest Citygruz – Warszawa kontenery na odpady. To specjaliści zajmujący się wynajmem kontenerów na gruz i inne odpady wymagające specjalnego potraktowania. W jakich przypadkach warto skorzystać z ich usług? Zapraszamy do lektury!

Pozbądź się starych mebli

Wywóz starych mebli bardzo często wiąże się z trudnym wyzwaniem. Samo ich wyniesienie bywa problemem, nie mówiąc już o wyrzuceniu w odpowiednie miejsce. Jeśli planujesz wymianę mebli na nowe, warto wynająć firmę Citygruz, która zajmie się wyniesieniem i przewozem mebli w miejsce, gdzie zostaną one odpowiednio zutylizowane lub recyklingowane. 

Usuń niepotrzebną ziemię

Nie wiesz, co zrobić z pozostałą po pracach na działce ziemią? Musi ona trafić w odpowiednie miejsce, czym zajmą się specjaliści z Citygruz. Nie ma przy tym znaczenia to, z czego składa się ziemia. Firma wynajmująca kontenery na gruz zorganizuje wywóz gleby, kamieni, a także tym odpadów, który ulegają biodegradacji. 

Zadbaj o odpowiednie miejsce dla materiałów izolacyjnych

W trakcie generalnego remontu domu czy termomodernizacji mogą powstawać odpady składające się z materiałów izolacyjnych. Zaliczamy do nich m.in. wełnę mineralną, watę szklaną czy styropian. Posiadając takie odpady, również należy zadbać o ich właściwy wywóz i utylizację. 

Wyrzuć odpady budowlane

Wynajem kontenera na gruz najczęściej kojarzy się z takimi materiałami jak cegły, beton, elementy ceramiczne czy papa. Pamiętaj, że nie można składować ich na własnej posesji czy wyrzucać w nieprzeznaczone do tego miejsca. Przeprowadzając remont czy prace budowlane, koniecznie wynajmij kontener na gruz i miej pewność, że zostanie on zutylizowany w prawidłowy sposób.

Dodaj komentarz