Kompleksowe projektowanie wnętrz

Kompleksowe projektowanie wnętrz

To, że nie każdy jest we wszystkim specjalistą chyba nikogo nie dziwi. O ile bez oporów udajemy się do okulisty, dentysty, fryzjera czy kosmetyczki, kiedy chodzi o nasz dom wszystko od samego początku koniecznie chcemy zrobić samodzielnie. Zanim jednak po raz kolejny zabierzecie się za projektowanie wnętrz, w ogóle się na tym nie znając, sprawdźcie jakie macie możliwości. Może przyszedł czas aby zatrudnić profesjonalnego architekta wnętrz?

Kiedy potrzebny będzie architekt wnętrz

Architekta wnętrz możemy zatrudnić praktycznie na każdym etapie prac. Niezależnie od tego czy mamy dom w stanie surowym, czy też brakuje nam tylko wyposażenia w postaci mebli, oświetlenia i dodatków. Zakres projektu i prac dostosowuje się bowiem do potrzeb konkretnego klienta oraz etapu, na którym znajduje się jego inwestycja. Możemy wykonać dla ciebie pełen projekt, być na każdym etapie jego realizacji, prowadzić pełen nadzór oraz pomóc w zamówieniu potrzebnych materiałów. Jeśli chcesz możesz zatrudnić architekta wnętrz tylko do wykonania konkretnych, wybranych przez ciebie etapów lub elementów projektu.

Kompleksowe projektowanie wnętrz

Oczywiście największe pole do popisu architekt wnętrz ma w przypadku kompleksowego projektowania wnętrz. Swoją pracę zaczyna od dokładnego zapoznania się z miejscem swojej pracy. W tym celu potrzebne będą dokładne pomiary oraz zdjęcia. Równie ważne co wizja lokalna oraz pomysły architekta wnętrz są oczekiwania klienta zarówno co do wystroju jak i funkcji danych pomieszczeń. Dlatego na każdym etapie prac wszelkie decyzje podejmowane są po konsultacji. Wszystko to jest również dopasowane do budżetu jakim dysponuje inwestor.

Następnie architekt wnętrz przedstawia klientowi wstępne wizualizacje projektowanych wnętrz oraz propozycje układu funkcjonalnego. W ten sposób już od samego początku inwestor ma wpływ na dopasowanie wnętrza do swoich oczekiwań.

Architekt podejmując się kompleksowego projektowania wnętrz wykona dla ciebie także projekty zmian w układzie ścian, projekty wodno-kanalizacyjne, instalacji elektrycznej czy sufitów podwieszanych i podłóg.

Następnie dobierze odpowiednią kolorystykę oraz materiały tak aby zapewnić spójność projektowanej przestrzeni. Praca architekta wnętrz to także wybór mebli, drzwi, podłóg oraz zgranie oświetlenia. Wszystko to w oparciu o znajomość najnowszych trendów.

Architekt wnętrz wykonujący projekt online

Kompleksowy projekt twojego wnętrza może zostać także wykonany przez Internet. Dzięki możliwości szybkiej komunikacji jaką daje właśnie Internet, architekt wnętrz podejmuje także pracę zdalną i może wykonać projekt wnętrz online.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swój czas. W ten sposób nie tracimy czasu na dojazdy, wizyty w domu i przekładane spotkania. Architekt wnętrz może w pełni poświęcić swój czas na projektowanie. Wszelkie projekty umieszczane są w specjalnie do tego stworzonym miejscu w sieci, dzięki czemu inwestor ma do nich nieograniczony dostęp 24h/dobę. Szybki i łatwy kontakt telefoniczny bądź mailowy daje możliwość ścisłej współpracy z klientem na każdym etapie inwestycji. Przy czym na podjęcie kluczowych decyzji inwestor ma znacznie więcej czasu niż, na krótkim spotkaniu. Architekt wnętrz wykonujący projekt online stworzy twoją wymarzoną przestrzeń nawet jeśli znajdujesz się setki kilometrów od niego. Praca zdalna przez Internet to możliwość pracy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami.

Dodaj komentarz