Kuchenne gadżety – co warto wybrać?

Kuchenne gadżety – co warto wybrać?

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to marzenie każdej pani domu. Kiedy już uda się zastąpić stare umeblowanie nowymi szafkami i szufladami na miarę, pozostaje jeszcze znalezienie odpowiednich pomysłów na jej zagospodarowanie i nadanie indywidualnego charakteru. Oprócz cicho domykających się szuflad i mechanizmu obrotowego w narożnej szafce liczą się także detale wystroju, które sprawią, że Twoi bliscy będą się tutaj czuć naprawdę przytulnie.

Postaw na typowo kuchenne gadżety

Jak każde pomieszczenie, kuchnia ma również własne atrybuty, niemożliwe do zastosowania w innych wnętrzach. Jeśli pomyślisz o pasującej do Twoich klimatów kompozycji kwiatowej czy ozdobnym potpourri, to oczywiście nic niewłaściwego. Jednak warto przyjrzeć się gadżetom, które na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się z wystrojem wnętrz. Najczęściej widzi się w nich jedynie użyteczne drobiazgi, które w mniej lub bardziej ozdobnym wydaniu trzyma się tutaj dla wygody i funkcjonalności. Tymczasem właśnie z kuchennych detali można wyczarować niepowtarzalny klimat, który szybko docenią wszyscy domownicy.

Tkaniny w kuchni? Koniecznie, jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze

W przestrzeni kuchennej jako ozdoby doskonale sprawdzają się rozmaite tekstylia. Jeśli częścią wyposażenia dużej kuchni jest solidny stół, warto rozważyć okrycie blatu obrusem zamiast ceratą. W handlu pojawiają się wprawdzie coraz bardziej estetyczne i wyrafinowane osłony stołów kuchennych wykonane z tworzyw sztucznych. Jednak odpowiednio dobrane tkaniny w kolorach zgodnych koncepcja wystroju (ostatni krzyk mody to połączenie żółtego z jasnoszarym) wprowadzą do pomieszczenia wiele przytulności. Również ścierka kuchenna, zamiast smętnie zwisać w kącie, powinna zostać wyeksponowana jako część wystroju. Można tutaj zdecydować się na pięknie zaprojektowane wzory i nietypowe formaty, które posłużą jedynie do ozdoby. Tonację kolorystyczną mogą uzupełnić zazdroski w oknach, rękawice kuchenne, miękkie podkładki oraz wracające do łask makatki na ścianę.

Każdy detal może coś nieść do najważniejszego pomieszczenia w całym domu

Kuchnia to miejsce, w którym zawsze coś się dzieje. Dlatego nie trzeba się wzbraniać przed ustawianiem w różnych miejscach sprzętów i naczyń. Rzecz jasna gadżety o walorach designerskich mają tu ogromną przewagę nad wyposażeniem czysto praktycznym. Jeśli więc chcesz postawić pod ręką komplet przyborów kuchennych, wybierz wersję z połyskliwej stali, estetycznie wytoczonego drewna lub barwnego silikonu. Koniecznie z odpowiednim stojakiem lub uchwytem – w końcu organizacja pracy w kuchni wymaga porządku. Co istotne, resztę sprzętu powinno się pobrać podobnym stylu lub kolorze, pasującym do całości –  przyprawnik, pudełko na herbatę, stylowe młynki do pieprzu i soli nie dadzą się pomylić z zastosowaniem w żadnym innym pomieszczeniu. Pamiętaj, że nawet magnesy na lodówkę lub tablica do przyczepiania karteczek mogą dodać Twojemu kuchennemu królestwu dodatkowego smaku – zupełnie jak wtedy, gdy przyprawiasz kolejne arcydzieło kulinarne.

Dodaj komentarz