Lista dobrych nawyków, które prowadzą do osiągnięcia sukcesu

Lista dobrych nawyków, które prowadzą do osiągnięcia sukcesu

Zapisz trzy rzeczy za które jesteś wdzięczny każdego dnia. Ten nawyk pojawił się na tej liscie ponieważ pomaga na spojrzeć na sukces z właściwym podejsciem . Udowodniono ,że optymiści osiągają więcej w życiu niż pesymiści.Należy więc rozwijać ten optymistyczny nawyk .

Comiesięczne przeglądanie zeszytu zadań.

To także bardzo ważny nawyk prowadzący do bardzo dobrych rezultatów . Prowadzenie takich notatek pozwala na zachowanie przejrzystości w naszych działaniach , utrzymanie właściwego tempa pracy oraz kontrolowanie etapu na jakim jest nasza praca co pozwala także na obranie nowych strategii.

Rozwijanie nawyku poświęcania .

Osiągając sukces w życiu musimy nauczyć się czasem poświęcić to co chcemy chwilowo aby dostać to co przyciągnie sukces na długo. Ten nawyk jest niezwykle ważny ponieważ droga do wielkości nigdy nie charakteryzuje się łatwym życiem i łatwym wydawaniem pieniędzy .

Wydawaj więcej na rzeczy , które zbliżają Cię do Twoich marzeń i powodują ,że się rozwijasz.

Pieniądze powinny być wydawane na rozwój osobisty a nie na rzeczy , które maj na celu robienie wrażenia na innych .

Ćwicz regularnie i jedz zdrowo.

Ludzie z dużymi sukcesami rozumieją jak ważne jest zachowanie zdrowego ciała i umysłu.Nie możesz wydajnie działać będąc niezdrowym. Musimy robić wszystko co możliwe aby pozostać zdrowym. Ćwiczenie 3-4 razy w tygodniu i spożywanie zdrowych produktów aby utrzymywać się w zdrowiu i dobrej kondycji. produktów aby utrzymywać się w zdrowiu i dobrej kondycji.

Odrzucenie niepowodzenia

Powinniśmy odrzucić towarzystwo osób – ,, wampirów energetycznych,, , notorycznych przegranych w swoich dziedzinach ponieważ będą niszczyć Twoje marzenia i źle wpływać na Twoje postępowanie. Najlepiej nie spędzać czasu z takimi osobami .Osoby negatywne blokują nasz postęp .

Podziel się swoimi marzeniami Musimy rozwijać nawyk dzielenia się swoimi marzeniami i planami z innymi.

To bardzo ważny nawyk ponieważ dostaniesz wiele cennych podpowiedzi od innych ,życzliwych ludzi jesli będą wiedzieli do czego dążysz. Jeśli będziesz to trzymał dla siebie – nikt nie będzie o tym wiedział a co za tym idzie nie będzie mógł Ci podpowiedzieć.

Używaj tablicy

Biała tablica jest bardzo ważnym elementem do osiągnięcia zaplanowanego celu mając go cały czas przed oczyma. Większosć osób z fantastycznymi rezultatami posiada takie tablice u siebie aby przypominały czemu pracują tak ciężko i jakie mają cele.

Rozwijaj nawyk pracy cięższej i bardziej wydajnej niż Twoja konkurencja.

Jeśli masz w planie osiągnięcie sukcesu w swoich działaniach musisz być gotowy na ciężką pracę. Bez ciężkiej pracy sukces do Ciebie nie przyjdzie. Należy połączyć inteligentne działanie z ciężką oraz bardzo szanować czas….

Rodzina najpierw Osoby z dużymi sukcesami cenią wyżej relacje z rodziną niż pieniądze. Ten nawyk powinien być rozwijany .Nasi najbliżsi powinni mieć zawsze pałeczkę pierwszeństwa .Sukces finansowy powinien mieć powód dla kogo chcesz go osiągnąć i co ma dać Twojej rodzinie.

Wstawaj wczesnie

To następny bardzo ważny nawyk .Zapomnij o wszystkich tych projektach , które pozwolą Ci się wzbogacić w czasie snu. Powodzenie sprzyja osobom wstającym wcześnie i zaczynających swój dzień pracy przed innymi.

Rób aktywne przerwy

Same przerwy w pracy są niewystarczające. To powinny być przerwy aktywne pomiędzy sesjami Twojej pracy. Powinny pozwalać się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o zadaniach nad którymi pracujesz.

Sesje pracy powinny być pozbawione czynników rozpraszających i marnujących czas. Aby dostatecznie skupiać się na pracy powinny być robione aktywne przerwy. Pozwala si to zrelaksować , oderwać na chwilę od zadań po to aby po powrocie do pracy działać ponownie z dużym skupieniem. Takie przerwy powinny być robione co 1,5 godziny.

Mierzymy wszystko

Powinniśmy wszytsko nad czym pracujemy oceniać i mierzyć w jakim stopniu wykonaliśmy postawione sobie zadania i cele .Pozwala to zorientować się w jakim miejscu jesteśmy, jakie mamy tempo działania i czy wszytsko przebiega według planu czy ewentualnie musimy nad czymś bardziej popracować. Pozwala to także na weryfikację co działa a co nie działa w podjętych przez nas przedsięwzięciach .

Obrazki

Na pewno spotkałeś się zwłaszcza w firmach sieciowych z naklejaniem zdięć marzeń na lodówkach , szafkach itd. Zapoczątkowano to w AMWAY i do dzisiaj jest to zalecane. Chodzi o spowodowanie pewnej projekcji w naszym mózgu. To o czym myślimy- to przyciągamy. Jeśli myślimy o dobrych i pięknych rzeczach czy ludziach- takich przyciągamy i przeciwnie. Myśląc o problemach przyciągamy problemy. Każdy dobrze radzący sobie w MLM znany mi człowiek stosuje ta metodę. Warto więc także ją zastosować w swoim życiu. Pozwala to także na koncentrowaniu się na wybranych celach i marzeniach.

Najpierw najważniejsze

2 ważne zadania minimum do zrealizowania dziennie . Przybliża nas to wielkimi krokami do obranego celu .Przejście do mniej ważnych zadań powinno nastąpić dopiero po zrealizowaniu tych 2 najważniejszych. Pozwala nam to na utrwalenie nawyku robienia najpierw rzeczy ważnych przed mniej ważnymi .

Zawsze wypełniaj swoją dzienną listę rzeczy do zrobienia

Rozwijanie nawyku listy rzeczy do zrobienia codziennie .Jeśli nie wypełniamy właściwie naszych codziennych małych zadań- nie wykonamy także tych najważniejszych. Istotne jest kończenie zawsze tego co rozpoczęliśmy .Rozwijanie nawyku rozpoczynania i nie kończenia jest zgubne dla każdego sukcesu .

Wstawanie codziennie o tej samej porze. Wysypianie się

Wysypianie się jest bardzo ważne. Powoduje dobre działanie w czasie dnia. Dużo energii .Właściwe jest chodzenie spać i wstawanie o tych samych porach. Różne organizmy potrzebują innej ilości snu. Znajdź tą właściwą dla siebie.

Czytaj przed rozpoczęciem pracy

Wiele osób o nieprzeciętnych wynikach w biznesie rozwinęło u siebie nawyk czytania zanim rozpoczynają dzień pracy .Powinniśmy czytać minimum 30 minut dziennie .Czytanie jest bardzo ważne ponieważ poza zdobywaniem wiedzy także nabywamy pewności siebie .Czytanie pobudza kreatywność a wymiana myśli i dyskusje z partnerami w biznesie czy współpracownikami dzięki wiedzy z przeczytanych książek buduje nasz wizerunek eksperta .

Nawyk właściwego postrzegania siebie

To najważniejszy z nawyków który prowadzi do sukcesu. W odniesieniu do osób odnoszących największe sukcesy w różnych dziedzinach szczęcie jest najważniejsze w życiu . Jesli rozwijamy nawyk postrzegania siebie jako osobę szczęsliwą i odnoszącą sukcesy z pewnoscią taką osobą będziemy .Przyciągamy to o czym mylimy

Dodaj komentarz