Najciekawsze miejsca w Indonezji

Najciekawsze miejsca w Indonezji

Indonezja to jeden z lepiej rozwijających się krajów azjatyckich. Jest to również państwo z największą liczbą muzułmanów na całym świecie. Mimo to cechują ją niezwykła różnorodność etniczna – zamieszkuje tam 250 mniejszości. Jest to jednak kraj niezwykle piękny. Wyróżnia go również fakt, że złożony jest z 17 tysięcy pięknych wysp, z których najpopularniejszą jest Bali.

Wyspa Bali

Wielu turystów odwiedzających Indonezję skupia się wyłącznie na wyspie Bali. Mieszka tutaj około 4 milionów ludzi, a samo miejsce ma 145 kilometrów długości i 80 kilometrów szerokości. Niezwykła roślinność, wspaniałe potrawy i gościnni ludzie, szczególnie zachęcają do przyjazdu tutaj i spędzenia wielu miłych dni.

Olbrzymią atrakcją Bali są liczne świątynie i kapliczki. Jest ich około 20 tysięcy. Ciekawostką jest fakt, że każda rodzina ma obowiązek utrzymania przynajmniej trzech takich kapliczek. Jednocześnie mieszkańcy Bali nie próżnują i starają się budować kolejne świątynie. Do najważniejszych należą Pura Besakih, którą jest największa oraz uważana przez turystów za najpiękniejszą Pura Tanah Lot. W Bali znajduje się wiele wspaniałych plaż w rozmaitych kurortach. Jest tutaj także sześć czynnych wulkanów. Spośród nich wart odwiedzin jest Gunung Agung, który dominuje nad krajobrazem Indonezji. Duże wrażenie robią też tarasy ryżowe oraz przepiękne wodospady, z których najbardziej efektownie wygląda Sekumpul.

Sumatra

Sumatra jest szóstą co do wielkości wyspą świata. To idealna opcja dla tych, którzy uwielbiają wszelaki trekking oraz wspinaczkę. Jest jeszcze bogatsza w wulkany niż Bali – znajduje się ich tutaj bowiem 26. Gunung Kerinci to największy wulkan w całej Indonezji i stanowi on atrakcję dla wielu turystów. Warto zwrócić uwagę także na parki narodowe, które pozwalają na odtworzenie dżungli. Gunung Leuser jest bogaty w przepiękną florę i faunę – jednym z ważniejszych widoków są tam liczne orangutany. Ich liczbę szacuje się na około 5 tysięcy. Ponadto, na Sumatrze można zobaczyć również słonie, czy tygrysy. Tamtejsza dżungla oferuje możliwości raftingu, czy kąpiel w gorących źródłach.

Piękne plaże

Wyspa Kei znana jest z pięknej plaży. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcieliby wypocząć. Drobny piasek i czysta woda zapewniają niezwykły urok. Tutejsza plaża ma 12 kilometrów długości. Można więc przejść się na dłuższy spacer, jak i przepłynąć akwen łódką i odwiedzić pobliskie wysepki. Również niemałe wrażenie zrobi na nas Raja Ampat. Zwłaszcza mile widziani są w tym miejscu wielbiciele nurkowania. Głęboki akwen pełny krystalicznie czystej wody umożliwia podziwianie wspaniałych ryb i ssaków podwodnych.

Dodaj komentarz