Najpopularniejsze języki programowania, które trzeba znać

Najpopularniejsze języki programowania, które trzeba znać

Można być szanowanym programistą, zajmować wysokie stanowisko i zarabiać duże pieniądze znając tylko jeden język programowania. Jednak jeśli już znamy jeden język, poznawanie kolejnych powinno być dla nas znacznie łatwiejsze, a przy tym otworzy nam drzwi do nowych możliwości. Zwłaszcza, że wraz z pojawianiem się nowych języków, stare mogą wychodzić z mody. W takim razie jakie są najpopularniejsze języki programowania, które trzeba znać?

JavaScript – niezbędnik przy front-endzie

JavaScript może mieć multum zastosowań, ale tak naprawdę najważniejszym z nich jest tworzenie front-endu stron internetowych. Nie ważne jak dobrze napisany byłby back-end strony, użytkownicy nie będą zainteresowani przebywaniem na mało atrakcyjnej wizualnie i po prostu źle napisanej witrynie.

Biorąc pod uwagę, jak wiele stron internetowych powstaje każdego dnia, programista JavaScript ma stały dopływ zleceń niemal zagwarantowany. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby znaleźć stałe zatrudnienie w jednej firmie. Wysokie zarobki są prawie pewne.

Bonusem jest fakt, że JavaScript nie jest ciężkim językiem do nauczenia się, nawet, jeśli nie znamy jeszcze żadnego innego języka programowania. Możemy więc swoją przygodę z programowaniem zacząć już od tego języka, w którym później zakotwiczymy się na stałe.

Java – bardzo lubiana przez programistów

Java jest nie tylko językiem bardzo użytecznym do wielu różnego rodzaju zadań, ale przede wszystkim także bardzo lubianym przez programistów. Zwłaszcza, że każde kolejne wersje (między innymi Java 9) wprowadzają pozytywne zmiany, które tylko jeszcze bardziej poprawiają komfort pracy.

Ten język nie należy także do tych najbardziej skomplikowanych, chociaż w przeszłości można było usłyszeć zarzuty, że kod napisany w Javie jest zbyt długi w porównaniu do analogicznego kodu stworzonego w innych językach. Problem ten w dużej mierze rozwiązała Java 9 i obecnie nie ma dużych powodów do narzekania.

C++ może wrócić do łask

Kiedyś C++ było językiem znacznie bardziej cenionym, obecnie często się od niego odchodzi na rzecz prostszych i bardziej przejrzystych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w najbliższej przyszłości może on powrócić do łask. Dlaczego?

C++ okazuje się niezwykle przydane przy pracach nad wirtualną rzeczywistością. Do tej pory VR nie zdobył powszechnej popularności, ale są przesłanki, że może się to stosunkowo szybko zmienić. Potrzebni będą wtedy programiści zaznajomieni z tym językiem, a powoli zaczyna ich brakować. Dlatego też również tym językiem warto się zainteresować, chociaż może nie jest to oczywiste na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz