OBE – odpowiedzi na pytania, które zawsze chciałes zadać

OBE – odpowiedzi na pytania, które zawsze chciałes zadać

Niżej postaram się jasno i konkretnie odpowiedzieć na pytania, które tak często zadajecie. Niektóre pytania obejmują większy zakres, stąd będę odsyłał Was do danego artykułu.
Jeśli macie jakieś pytania – ślijcie je do mnie, a ja uaktualnię FAQ, w ten sposób stworzymy wspólnie ładny zbiór różnych informacji.

1. Dlaczego OBE mi nie wychodzi ?

Sprawa może leżeć zarówno w prostej jak i skomplikowanej rzeczy. Główne powody to koncentracja, zmęczenie, strach i podświadoma obrona przed projekcją.
Pamiętajcie, że mieliście poprzednie wcielenia i możecie wykorzystać/obudzić swoje już nabyte umiejętności. Przeczytajcie artykuł „Dlaczego mi nie wychodzi?”

2. Czy OBE jest niebezpieczne?

A czy jazda na sankach jest niebezpieczna?
Wszystko zależy jaka górka, prawda?
Ale też zależy jak jeździmy.
Jeżeli będziemy opanowani przez strach, bądź w stan OBE wchodzić będziemy z uczuciami gniewu, nienawiści czy żalu, wtedy na zasadzie „podobne przyciąga podobne” możemy być wciągnięci w odpowiednie dla nas (dla stopnia wibracji jakie wtedy prezentujemy) miejsca, bądź przyciągać takie istoty. Również chęć wywołania OBE do nie etycznych celów na pewno prędzej czy później źle się skończy. Jeżeli natomiast będziemy podchodzić do sprawy inaczej i prosić opiekunów o pomoc i ochronę, OBE na pewno będzie wspaniałą, pouczającą podróżą w czasie i przestrzeni !

3. Co to jest Opiekun ?

Każdy z nas ma swojego Opiekuna astralnego. Jego zadaniem jest pomagać nam w rozwoju duchowym. Możemy prosić go zawsze o pomoc i opiekę. Opiekun duchowy według Monroea to my sami za ileś tam inkarnacji. Opiekun nigdy nie poda nam na tacy rozwiązania, zawsze mówi obrazami, pół zdaniami czy gestami. Jednym słowem potrafi powiedzieć tak dużo…
Dba o to, abyśmy do wszystkiego dochodzili sami, bo tylko wtedy dogłębnie to zrozumiemy.

4. Jak prosić Opiekuna o pomoc ?

W głębokim stanie relaksacyjnym mamy lepszy kontakt z naszym niższym i wyższym JA, stąd wszelkie kontakty mentalne będą owocniejsze. Poprośmy naszego Opiekuna aby przyleciał do Was do pokoju, aby był przy Was, a później porozmawiajcie z nim. Powiedzcie co chcecie, o co prosicie. Możecie poprosić go np. żeby wyciągnął was później za nogi z ciała fizycznego czy po prostu o ochronę przed negatywnymi energiami.

5. Jak wywołać OBE ?

To pytanie dostaje chyba najczęściej i najbardziej mi poprawia humor 🙂
Przecież na GW są teksty i cały dział OBE. Po przeczytaniu go w całości, będziecie mieli świetny obraz tego jak to działa, jak wywołać, do czego może służyć i wiele innych ciekawych informacji.

6. Jak mam później wrócić do ciała fizycznego ?

Nie musimy się martwić jak po skoku ze spadochronem: „jak tu kurcze na samolot się z powrotem dostać ?”. Jeśli będziemy chcieli po prostu wrócić, wystarczy pomyśleć o ciele fizycznym, a zostaniemy do niego wessani i będzie to trwało „jeden moment” !
Na tej samej zasadzie, gdybyśmy źle się czuli w jakimś wymiarze, możemy zawsze wrócić do „siebie”.

7. Czy dzięki OBE można podróżować w czasie ?

Owszem. Podróże w czasie nie stanowią problemu. Jednak na początku nie będziemy tego potrafili (nie chce tu odpowiadać za ogół, ale w większości). Na początku przyzwyczajmy się do tego stanu.
Później będziemy mogli obserwować średniowieczne bitwy czy komunikować się z ziemianami w roku 3000. R.A.Monroe w swojej trylogii opowiada jak podczas projekcji eksplorował tereny ziemi po roku 3000 i komunikował się z przyszłymi Ziemianami.

8. Czy mogę stworzyć sobie własne miejsce w astralu ?

Oczywiście, że tak. Istnieją niezliczone takie miejsca, różne siedziby organizacji psionicznych itd. Również my możemy stworzyć sobie własną krainę, taką, która była by obrazem naszych marzeń. Musimy poświęcić na to trochę swojej energii, lecz jeśli będziemy się często koncentrować na tym miejscu, energia sama będzie tam płynąć i tworzyć mocny obraz krainy.
Pięknie zostało to przedstawione w filmie „Między Piekłem, a Niebem”.

9. Czy jest możliwe by wejść w ciało innego człowieka ?

Tak, jest taka możliwość, jednak to sprawa skomplikowana i nieetyczna.
Poza tym możliwa tylko i wyłącznie, jeżeli w drugim ciele nie będzie ciała astralnego.

10. Co się dzieje po wyjściu z ciała ?

Zależy od osoby, od podejścia również. W większości odbywa się to w ten sposób, że jak już wyślizgniemy się z ciała, po prostu będziemy dryfować w powietrzu we własnym pokoju nad łóżkiem. Czasem może tak się zdarzać, że jeśli wcześniejszych nocy kontaktowaliśmy się z kimś i zostało to przerwane, a my o tym w ogóle nie wiedzieliśmy bo byliśmy nieświadomi OBE, teraz udajemy się tam automatycznie aby kontynuować rozmowę.

11. Gdy wrócę już do ciała to zasypiam od razu ?

Jeżeli całe OBE przebiegało świadomie, to po powrocie również jesteśmy w pełni świadomi i w moim przypadku dostajemy jeszcze większych sił. Jednak, gdy w OBE zatracamy świadomość, budzimy się rano i pamiętamy OBE do danego momentu, a potem tylko sny. Często OBE przeplata się wtedy z LD i normalnym snem.

12. Wiadomo, strach przeszkadza. Czuję podczas „opadania w pustkę” lekki lęk. Jak go usunąć ?

Tak, to prawda. Strach przeszkadza w OBE, jednak lekki lęk, a może inaczej to zobrazuję… Takie leciutkie uciskanie w piersi, będziemy czuć w momencie, gdy zaczną się zmieniać pewne dla nas normalne stany. Np. gdy zaczniemy czuć bardzo wyraźne wibracje w piersi, a wcześniej żeśmy się z tym uczuciem nie spotkali, na pewno zareagujemy lekkim strachem. Jednak nie może on blokować naszej projekcji. Wibracji tu na pewno nie ma się co bać, już bardziej uczucie spadania uruchamia podświadomy strach. Dla mnie było to tak realistyczne, że głupotą było by się nie bać :-). Strach jednak usuwajmy po przez ćwiczenia oddechowe. Są one opisane w dziale „Medytacja”. Uspokójmy myśli i strach głębokim oddechem, lub wizualizacją czegoś przyjemnego, możemy też wizualizować błękit w naszej klatce piersiowej. Pamiętajcie, że wychodzenie z ciała nie jest niebezpieczne. Jest to nawet bardzo przyjemne uczycie, nie do opisania praktycznie ! (przynajmniej dla mnie).

13. Czy w OBE istnieje sex ?

Owszem, lecz nie w takiej formie jak postrzegamy to, tu w płaszczyźnie materialnej. Polega bardziej na przesłaniu emocji po przez „dotyk” ciałami astralnymi, np. podanie dłoni. Doznania są za to dużo silniejszcze niż w sferze materialnej. Pamiętajmy również, że w egzystencji nie materialnej, takie działania mają odrębny cel.

14. Czy spożywanie alkoholu, palenie itp. wpływa negatynie na OBE ?

Aby osiągnąć OBE, lub inaczej, aby umieć kontrolować takie stany i być świadomym ich zachodzenia i wywoływania, należy robić wsztstko by być jak „naj czystrzym” i najbardziej doenergetyzowanym. Nigdy nie bieżcie się za jakiekolwiek praktyki będąc po sporzyciu nawet drobnego alkoholu. Dym popierosowy zanieczyszcza naszą aurę i osłabia ją znacznie.

Oczywiście jest możliwe, że osoba paląca i pijąca będzie mieć OBE (jak jeszcze kiedyś piłem i paliłem, miałem OBE). Trzeba tylko dobrze zrozumieć zasade zaistnienia tego stanu.

Dodaj komentarz