Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Od czego zależy całkowity koszt pożyczki?

Pożyczki pozabankowe zyskały w ostatnim czasie bardzo dużą popularność w naszym kraju. Cieszą się one zainteresowaniem m.in. dlatego, że aby je dostać, nie trzeba wypełniać wielu formalności. Co więcej, pieniądze można dostać bez wychodzenia z domu, wystarczy złożyć wniosek przez stronę internetową. Kolejną zaletą pożyczek jest to, że mogą je otrzymać nawet osoby z niską zdolnością kredytową. Zanim jednak zdecydujesz się zaciągnąć takie zobowiązanie, powinieneś sprawdzić, z jakimi dokładnie kosztami się to wiąże. Zobacz, od czego zależy całkowity koszt pożyczki.

Co składa się na całkowity koszt pożyczki?

Zanim dowiesz się, od czego zależy koszt całkowity pożyczki, warto wspomnieć o tym, czym tak właściwie jest ten koszt. Najprościej mówiąc, jest to kwota, którą będziesz musiał oddać firmie pożyczkowej. Oczywiście nigdy nie jest to tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy tylko więcej. Dla przykładu, jeśli pożyczyłeś 4000 zł, a oddajesz 4800 zł, to całkowity koszt pożyczki wynosi w tym przypadku 800 zł. Największy wpływ na całkowitą kwotę pożyczki ma oprocentowanie. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę.

Na koszt całkowity składają się przede wszystkim odsetki oraz wszelkie opłaty dodatkowe. Warto o tym wiedzieć podczas przeglądania ofert różnych firm pożyczkowych. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której musisz oddać o wiele więcej pieniędzy, niż pożyczyłeś. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty, będziesz mógł wybrać najlepszą i najtańszą ofertę, która jest dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Dodatkowe opłaty – czyli jakie?

Opłaty dodatkowe, które pobiera pożyczkodawca, mogą sprawić, że będziemy musieli oddać zazwyczaj o kilkaset złotych więcej w przypadku niewielkich pożyczek. Co ciekawe często ich kwota może przekroczyć wysokość odsetek, dlatego należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Zazwyczaj do dodatkowych opłat zalicza się: ubezpieczenie, opłatę przygotowawczą, opłaty administracyjne, prowizje i inne. Jeśli zsumujesz wszystkie te koszty, to może okazać się, że całkowity koszt pożyczki https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/ jest na tyle wysoki, że nie opłaca się jej wziąć.

Biorąc pożyczkę w prywatnej firmie, trzeba być gotowym na to, że jest ona droższa niż kredyt w banku. Jej zaletą jest jednak to, że można ją otrzymać bez większego problemu, nawet jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest najlepsza. Warto szukać różnego rodzaju promocji, które pożyczkodawcy oferują nowym klientom. W taki sposób możesz trochę zaoszczędzić, a pożyczkodawca zyska nowego klienta, na czym najbardziej mu zależy.

Dodaj komentarz