Odzież robocza – gdzie powinno się ją kupować?

Odzież robocza – gdzie powinno się ją kupować?

Zapewnienie odzieży roboczej to jeden z ważniejszych obowiązków pracodawcy. Musi on to zrobić całkowicie nieodpłatnie. Oczywiście, nie wszyscy pracownicy potrzebują odzieży roboczej – jest ona niezbędna tylko w przypadku, kiedy własna odzież pracownika mogłaby zostać zniszczona podczas pracy lub w sytuacji, kiedy praca wiąże się z zagrożeniem zdrowia lub życia i pracownik wymaga dodatkowej ochrony, dostarczanej właśnie przez odzież. Z tego względu na odzież roboczą mogą liczyć przede wszystkim pracownicy fizyczni, a niekoniecznie pracownicy biurowi.

Jeśli mowa o odzieży roboczej dla pracownika fizycznego (na przykład budowlańca) zakup zwykłej kurtki czy bluzy w sklepie z normalną odzieżą nie jest dobrym pomysłem. Taki ubiór może bowiem nie wiązać się z dostateczną ochroną. W takim razie, gdzie powinno się kupować ubrania robocze? Doradzamy!

Szukaj ubioru roboczego w dobrych sklepach BHP

Jeśli poszukujesz szerokiego asortymentu ubioru roboczego wysokiej jakości, z pewnością znajdziesz odpowiednie produkty w dobrze zaopatrzonym, rzetelnym sklepie BHP, czyli na przykład tutaj: https://sklepbhp.online/. Sklepy BHP to, jak wskazuje sama nazwa, sklepy zajmujące się sprzedażą towarów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. W tym oczywiście ubioru roboczego (kasków ochronnych, rękawic, spodni, kurtek, butów i nie tylko), posiadającego niezbędne certyfikaty i spełniającego określone normy Unii Europejskiej.

Taki ubiór znacząco różni się od zwykłych ubrań ze sklepów odzieżowych wytrzymałością i żywotnością, dostarczając tym samym nieporównywalnie lepszy poziom ochrony. Pamiętaj, aby kupować ubrania robocze tylko w zaufanych sklepach BHP, posiadających dobre opinie w branży. W ten sposób nie będziesz ryzykować, że na przykład kupisz podrabiane produkty bądź po prostu ubrania niskiej jakości, które nie spełnią Twoich oczekiwań (i potencjalnie narażą Twoich pracowników na niebezpieczeństwo).

Właściwie dobierz ubiór roboczy

Trzeba wskazać, że nie każdy ubiór roboczy jest taki sam. Różni się on nie tylko ceną (a w związku z tym często także jakością zastosowanych materiałów i starannością wykonania), ale też przeznaczeniem. Można na przykład spotkać specjalne rękawice dla spawacza czy spodnie dla malarza. Wynika to z tego, że poszczególny element ubioru może spełniać bardzo różnorodne normy.

Przykładowo normy dotyczące ochrony przed przebiciem, przecięciem, zmiażdżeniem, porażeniem prądem, wysoką temperaturą, niską temperaturą, ogniem i nie tylko. Nie ma ubrań idealnych, które są w stanie perfekcyjnie ochronić pracownika prze absolutnie wszystkim. Dlatego kupując ubiór roboczy, trzeba priorytetyzować taki, który spełnia normy powiązane ze stanowiskiem, na którym znajduje się dana osoba i zagrożeniami, które jej dotyczą.

Dodaj komentarz