peeling do skóry głowy Jak zadbać o skórę głowy?

peeling do skóry głowy Jak zadbać o skórę głowy?

Zdrowie skóry głowy to dość „zaczesany” temat. Wszyscy skupiamy się na tym, żeby to nasze włosy wyglądały pięknie i zdrowo. Problem w tym, że bez zadbania o skórę, pielęgnacja włosów to tylko działanie skuteczne na krótką metę. Jak dbać o skórę głowy, żeby odwdzięczyła się nam bujną fryzurą?

Odpowiedni szampon – idealny kosmetyk na co dzień

Tu w wyborze warto poradzić się fryzjera, albo trychologa. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem specyfików, a produkty teoretycznie dla tej samej grupy konsumentów mają zupełnie przeciwnie działający skład. Może się zdarzyć tak, że wybierzesz szampon do przetłuszczających się włosów i rzeczywiście włosy po nim będą wyglądały na świeże i domyte. Na krótko. Składniki myjące mogą być tak drażniące, że skóra za chwilę wyprodukuje kolejną porcję łoju, żeby je chronić. Tworzy się błędne koło. Dobór odpowiedniego kosmetyku powinien zależeć nie tyle o objawu (suche włosy, przetłuszczające się, wypadające itp.), a bardziej od przyczyny jaka ten problem wywołuje, a tą czasem ciężko samemu ustalić.

Peeling do skóry głowy – oczyszczanie to podstawa.

Peeling kojarzy nam się w pierwszej kolejności z twarzą. Z twarzy już całkiem blisko do skóry głowy i tam też należy taki zabieg wykonywać. Peeling do skóry głowy do skóry głowy pomaga dokładnie oczyścić ją z pozostałych zabrudzeń, niedokładnie spłukanych kosmetyków i wreszcie martwych komórek. Taki zabieg poprawia mikrokrążenie, odtyka pory, odblokowuje cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną szybciej, gęściej, a także wydają się lekkie, ponieważ są lepiej uniesione od nasady. I to nie dzięki mozolnemu modelowaniu szczotką, a po prostu dzięki temu, jak naturalnie powinny wyglądać zdrowe włosy. W przypadku gdy kondycja Twojego skalpu i włosów jest beznadziejna możesz wybrać się na peeling do skóry głowy do trychologa, który dobierze odpowiednią kurację. Peeling, jako regularny zabieg pielęgnacyjny, możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu, a w drogeriach dostępna jest cała gama odpowiednich produktów.

Minimalizuj skutki stylizacji.

W stylizacji włosów warto kierować się zasadą „tak dużo, jak jest konieczne i tak mało, jak tylko się da”. Kosmetyki do stylizacji zawsze, chociaż w minimalnym stopniu będą obciążały fryzurę, a ciepło z suszarki, lokówki, czy prostownicy zawsze będzie przesuszać i lekko uszkadzać. Dlatego zadbaj o odpowiednie zabiegi czysto pielęgnacyjne, dobre nawodnienie organizmu oraz dietę i suplementuję ułatwiającą regenerację skóry i włosów.

Dodaj komentarz