Podziękowania Młodej Pary dla rodziców

Zimowa apteczka – czego nie powinno w niej zabraknąć?

Podczas wesela ważnym punktem programu jest chwila, kiedy Para Młoda powinna podziękować rodzicom za trud, włożony w ich wychowanie, za miłość i rodzicielską troskę, czy nawet pomoc w organizacji samej uroczystości. Jak, poza zwykłym „dziękuję”, odwdzięczyć się jeszcze rodzicom?

 Przede wszystkim, ważna jest tutaj przemowa. Warto oczywiście przygotować ją wcześniej i podczas samego wesela – w zależności od upodobań i tego, czy nie zje nas trema – wypowiedzieć ją z pamięci bądź wspierając się kartką. Ważne, żeby wcześniej poprosić rodziców na środek sali i przejąć od orkiestry mikrofon, aby wszyscy przybyli słyszeli, co macie do powiedzenia. Jeśli dysponujecie talentem wokalnym, możecie zaśpiewać im też piosenkę, jak choćby znany wszystkim utwór „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Albo poprosić orkiestrę o piosenkę dedykowaną właśnie waszym rodzicom, w czasie której zatańczycie z nimi na zmianę. Pamiętajcie, że najważniejszy jest sam gest podziękowania. Nawet jeżeli jesteście wstydliwi, warto podziękować Rodzicom za cały trud, który włożyli w Wasze wychowanie – na pewno to docenią. To jeden z najpiękniejszych momentów wesela i to pomimo, iż niektórzy uważają go za kiczowaty. Według nas – wcale taki nie jest. 

Przykładowy tekst podziękowania dla rodziców

  „W tym szczególnym dniu, kiedy złączyły się nasze ręce przed Bogiem i kiedy nasze drogi nierozerwalnie związał ksiądz przed ołtarzem, kiedy ślub połączył nasze dusze, a wesele zaraz będzie tylko wspomnieniem, chcemy Wam, nasi kochani Rodzice podziękować. Byliście z nami kiedy stawialiśmy pierwsze niepewne kroki, kiedy przewracaliśmy się i próbowaliśmy dalej. Byliście obok, kiedy przestraszeni szliśmy do przedszkola i wtedy, kiedy kroki swe kierowaliśmy do szkoły, by zacząć uczyć się tego, co potrzebne. Wszak tego co dobre i złe uczyliście nas Wy. Za tą wiedzę dziękujemy Wam dziś. Nie zabrakło Was również wtedy, kiedy pierwsza miłość plątała nasze ścieżki i wyciskała łzy. Pocieszaliście, doradzaliście, nie ganiliście i za tą mądrą miłość dziękujemy Wam dzisiaj. Dziękujemy również za milczące, nieobecne wsparcie przy rozpoczynaniu studiów. Krok w dorosłość, który Was kosztował wiele nerwów i wyrzeczeń, a dla nas był czymś oczywistym. Za troskę, opiekę i wsparcie, dziękujemy Wam. Dziękujemy Wam w końcu za to, że pomogliście nam zrozumieć, że nasze życie powinno dalej biec jedną ścieżką. Dziękujemy za pomoc w czasie naszej drogi narzeczeńskiej, kiedy słowo ślub nierozerwalnie kojarzyło się z Wami i Waszymi małżeństwami. Mamy nadzieję, że będą dla nas wzorem w naszej małżeńskiej drodze. Dziękujemy Wam za pomoc w przygotowaniu tej pięknej, wzruszającej i niezapomnianej dla nas uroczystości. Wiemy, że jest równie ważna dla Was, jak i dla nas. Dziękujemy za chwile wzruszeń i radości. Mamy nadzieję, że będziecie towarzyszyć nam ze swymi mądrymi radami w naszej wspólnej drodze. Prosimy Was, abyście wspierali nas swą postawą, swą miłością i życiową mądrością, a kiedy na świat przyjdą Wasze wnuki, a nasze dzieci, byście potrafili podzielić się z nimi wiedzą, doświadczeniem i byście im również pełni miłości i zrozumienia towarzyszyli w ich pierwszych krokach. Przyjmijcie od nas te wyrazy wdzięczności, choć słowa nie oddadzą tego, co w tej chwili czujemy. Dziękujemy, że byliście, jesteście i będziecie.”

Propozycje prezentów przy podziękowaniu dla rodziców:

– Kwiaty. Klasyczny prezent, bez względu na to, czy zdecydujecie się na skromny bukiet, czy imponujących rozmiarów wiązanki.

– Kosz słodkości. Tutaj pomieścić można wszystko – od czekoladek i bombonierek, po mieszkanki orzechów, kawy i wymyślne herbaty.

– Alkohole. Uwaga tylko, aby były one w dobrym guście. Dla ojca może być to butelka whisky, dla mamy coś delikatniejszego, jak szampan, wino bądź likier.

– Zaproszenie na uroczystą kolację. Taką, którą spędzą tylko we dwoje, gdzieś w eleganckiej restauracji. Zwłaszcza, jeśli zwykle stołują się w domu, a ekskluzywne miejsca odwiedzają wyłącznie od święta.

.
– Zorganizowanie wyjazdu. W zależności od budżetu, jakim dysponujecie, może być to wypad na weekend, wycieczka lub kilkudniowy urlop. W Polsce lub zagranicą.

.
– Sprzęt. Tu sami najlepiej wiecie, czy lepiej sprawdzi się nowoczesny mikser, kamera czy może ogromny telewizor. Ogranicza was tylko budżet i Wasza wyobraźnia.

– Zdjęcia. Tutaj świetnie sprawdzą się zarówno kolaże, fotoksiążki, albumy ze zdjęciami, jak i ramki – cyfrowe bądź tradycyjne. Będą wspaniałą pamiątką, która na pewno niejednokrotnie doprowadzi waszych rodziców do wzruszenia.

– Specjalny występ. Może być to pokaz taneczny, występ kabaretu lub ulubionego piosenkarza rodziców. Prezent na pewno kosztowny, ale i niepowtarzalny.

– Gadżety ślubne. Czyli podziękowania, zamknięte w specjalnie dekorowanych tubach, wszelkie puchary i figurki, przypominające te z rozdania Oscarów. Wszystko, co można postawić na półce, aby przez lata przypominało o tym szczególnym dniu.

Dodaj komentarz