Pompy transferowe do Adblue – poznaj opcje!

Pompy transferowe do Adblue – poznaj opcje!

Wraz z kolejnymi uzupełnieniami norm Euro dotyczących szkodliwych emisji z pojazdów, rynek AdBlue i jego urządzeń dozujących nadal rośnie w całej Polsce. Podobnie jak na rynku silników wysokoprężnych, dostępne rozwiązania pomp AdBlue są szerokie, od pojedynczych pomp do Adblue po kompletne zestawy pomp transferowych AdBlue – z opcjami pomp elektrycznych i ręcznych.

Różnorodność pomp do Adblue na polskim rynku

Ponieważ AdBlue jest przechowywane i wydawane z różnych pojemników, bogata oferta obejmuje pompy do AdBlue dla IBC, opcji beczkowej oraz rozwiązania do dostarczania w zbiornikach zbiorczych. Najlepiej szukać rozwiązań u marek słynących ze swojej jakości i niezawodności. Aby uzyskać poradę, która pompa transferowa AdBlue jest najbardziej odpowiednia dla danego zastosowania, wtedy też można liczyć na to, że zespół techniczny danej marki pomoże Ci określić pompę dostarczającą AdBlue, która spełni Twoje wymagania.

Jak bezpiecznie napełnić IBC?

Aby bezpiecznie napełnić IBC, najpierw upewnij się, że wszystkie elementy są odpowiednie do użycia z zamierzonym produktem. Upewnij się, że zawór jest dobrze dokręcony do butelki wewnętrznej i że zawór jest zamknięty, a kapsel jest zabezpieczony i dokręcony. Sprawdź, czy wnętrze butelki jest czyste. Podczas napełniania na gorąco produkt nie powinien przekraczać 65°C. Podczas napełniania dolnego upewnij się, że otwory wentylacyjne działają prawidłowo lub otwórz górną nasadkę. Nie przepełniaj IBC.

Jak bezpiecznie transportować IBC?

Przed podniesieniem upewnij się, że zęby wózka widłowego są całkowicie wsunięte pod kontener IBC. Upewnij się, że podłoga pojazdu jest w dobrym stanie i nie ma żadnych gwoździ itp., które mogłyby przebić pojemnik IBC. Zawsze transportuj IBC z odpowiednią etykietą przymocowaną do tabliczki identyfikacyjnej oraz zawsze zabezpieczaj IBC, aby zapobiec ewentualnemu przemieszczaniu się podczas transportu.

Jak działa pompa do transferu paliwa?

Pompa do transferu paliwa działa bez większych komplikacji – pompując paliwo, takie jak olej napędowy lub nafta, z jednego zbiornika lub pojemnika do drugiego. Niektóre pompy transferowe do oleju napędowego są obrotowymi pompami łopatkowymi, inne są pompami zębatymi. Elektryczne pompy transferowe do oleju napędowego można kupić w wersjach 12 V, 24 V, 230 V oraz w wersjach AC i DC. Niektóre pompy transferowe do oleju napędowego mogą być również zasilane bateryjnie do użytku zdalnego. Jednak pamiętaj, że te pompy to nie to samo co pompy do Adblue i nie można ich traktować zamiennie.

Dodaj komentarz