Pomysły na świąteczne prezenty dla najmłodszych

Pomysły na świąteczne prezenty dla najmłodszych

Pierwsze Boże Narodzenie spędzane z dzieckiem jest magiczne. Rodzice pragną, aby maluszki poznały radość z przygotowań do świat, poczuły rodzinną atmosferę i oczekiwały prezentów – nawet jeśli mają tylko kilka tygodni! J Pierwsza Gwiazdka, to również czas nerwowych poszukiwań idealnego prezentu dla maleństwa, które nie potrafi jeszcze powiedzieć czego pragnie. Poznaj sprawdzone prezenty dla dzieci od 0 do 12 miesięcy i zainspiruj się na  nadchodzące święta Bożego Narodzenia!

Słodkie maleństwo

Noworodki i młodsze niemowlęta pragną przede wszystkim bliskości rodziców, pełnego brzuszka i spokojnego miejsca do odpoczynku. Na tym etapie rozwoju większość czasu spędzają w pozycji leżącej i warto wziąć to pod uwagę wybierając prezent pod choinkę. Każdy maluszek z ucieszy się z kolorowej karuzeli, która umili mu czas spędzany w łóżeczku. Warto wybierać modele z projektorem, np. Gwiezdna Karuzela od Fisher Price – dzieci uwielbiają obserwować poruszające się kształty na ścianach ich pokoiku. Łagodne melodie utulą malucha do snu, a wiszące zabawki zainteresują go w chwilach aktywności. Taka karuzela będzie interesować Twoje dziecko do co najmniej 6-tego miesiąca życia.

Równie udanym prezentem, który sprawdzi się od pierwszych tygodni i pozostanie z maluchem na wiele miesięcy, jest leżaczek. Niemowlęta uwielbiają mieć rodziców w zasięgu wzroku. Jednocześnie doceniają wygodę i możliwość zabawy. Twoje dziecko z zainteresowaniem będzie obserwować mamusię z własnego fotelika, podczas gdy Ty bierzesz prysznic czy  gotujesz obiad.

Nieco starsze niemowlęta pokochają wszelkie zabawki, które mogą chwytać, przekładać z rączki do rączki, obserwować z bliska czy wkładać do buzi. Gryzaki z gumowymi elementami sprawdzą się także podczas ząbkowania, a grzechotki z kolorowymi, ruchomymi elementami, jak np. Grzechotka Zebra od Chicco pomogą maluszkowi trenować koordynację wzrokowo-ruchową.

Potrafię siedzieć

Jeśli Twój maluszek potrafi stabilnie siedzieć, prawdopodobnie dostaje stałe posiłki w krzesełku do karmienia. Uroczym prezentem dla takiego malucha będzie jego własna zastawa. Twoje dziecko uwielbia zwierzątka? Wybierz zestaw: talerzyk, sztućce i kubeczek Sillyu Zoopreme. Dla małej księżniczki odpowiedni będzie śliniaczek z rękawkami w różowe sówki – przyda się on także podczas tworzenia pierwszych prac plastycznych, np. z farbami do malowania rączkami.

Maluszek, który opanował sztukę siedzenia zaczyna intensywnie pracować nad precyzją swoich rączek. Pod choinkę podaruj dziecku zabawkę, która wesprze jego rozwój, na przykład sorter klocków od Fisher Price. Dopasowywanie klocków do otworów będzie dużym wyzwaniem dla malucha!

Twój szkrab ma dużo zabawek i nie masz pomysłu na gwiazdkowy upominek? Pomyśl o czymś praktycznym. Jeśli maluszek uwielbia wieczorną kąpiel, możesz podarować mu zabawne, kolorowe akcesoria do wody. Pamiętaj, że w wannie jest ślisko i maluszek potrzebuje antypoślizgowej maty! Kiedy dziecko bezpiecznie siedzi w wodzie, może poczytać książeczkę do kąpieli, pobawić się gwiżdżącymi kaczuszkami lub podlewać kwiatki specjalną konewką.

Już mnie nie zatrzymasz!

Raczkowanie, wstawanie i pierwsze kroki, to ważne chwile w życiu całej rodziny. Poza nowymi umiejętnościami, zmieniają się także preferencje dzieci w kwestii zabawek. Aktywne maluchy lubią to, co się przemieszcza – samo lub razem z nimi! Świetnym pomysłem na prezent od Świętego Mikołaja jest Jeżdżący Kotek Chicco. Popchnięta zabawka porusza się i wydaje zabawne dźwięki. Twój maluch na pewno zechce złapać uciekającego kotka i obejrzeć jego uroczy smoczek! Raczkowanie ze śpiewającym tygryskiem, któremu świeci się nosek, to również wspaniała zabawa!

Maluszki, które trenują wstawanie lub pierwsze samodzielne kroki ucieszą się z wielkiej paczki pod choinką, w której znajdą kolorowy pchacz lub jeździk. Grający Pchacz od Chicco zachęci nawet mniej aktywne dzieci do chodzenia – wesołe melodie umilają każdy kroczek, jednak gdy dziecko się zatrzyma – muzyka milknie! Zabawka ma opcję blokowania kółek, dlatego możesz podarować ją dziecku, które dopiero zaczyna wstawać. Pchacz będzie wtedy stabilnym oparciem oraz grającym centrum zabaw! Jeśli Twój maluch potrafi już chodzić, najwyższa pora na jego pierwsze własne autko! Jeździk, na którym maluch może usiąść, poruszać się dzięki odpychaniu nóżkami oraz samodzielnie nim kierować, to sprawdzony prezent, który ucieszy każde dziecko.

Dodaj komentarz