Poznaj bliżej atrakcje Chrzanowa i okolic

Poznaj bliżej atrakcje Chrzanowa i okolic

Chrzanów to miasto położone w województwie małopolskim, według danych GUS z końca roku 2019 roku w mieście zameldowanych było ponad 36 tysięcy mieszkańców. Aby śledzić to co dzieje się w mieście i jego okolicach warto śledzić wiadomości Chrzanów które pojawiają się na portalu chrzanowski24.pl. Co warto zobaczyć w mieście Chrzanów i powiecie chrzanowskim?

​Zamek Lipowiec i skansen

Na wysokości około 362 metrów nad poziomem morza nad okolicą górują ruiny zamku Lipowiec. Przy dobrej pogodzie można z łatwością dostrzec z zamkowej wieży okolice Zatora i Oświęcimia, a także dostrzec odległe góry Beskidy. Nieopodal zamku znajdują się wsi Wygiełzów oraz Babice. Okolica wokół zamku sprzyja pieszym wędrówkom. Warto w trakcie wycieczki pieszej zobaczyć również znajdujący się niedaleko skansen. Skansen należy do Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Budynki w muzeum w formie skansenu postawiono w formę małej miejscowości – poszczególne zabudowania kryją w sobie zachętę do ciekawej wycieczki do historii związanej z tym regionem. Duża część obiektów nie jest jedynie rekonstrukcjami, ale autentycznie użytkowanymi domami z zamierzchłych czasów. Oczywiście zostały poddane odpowiedniej renowacji, ale zachowały swój unikalny i realny wygląd jak na tamte czasy.

​Muzeum Ziemi Chrzanowskiej

Muzeum w Chrzanowie imienia Ireny i Mieczysława Mazarakich funkcjonuje na ulicy Mickiewicza 13 w Chrzanowie od roku 1960. Muzeum zawiera sporych rozmiarów zbiory, między innymi zbiory pochodzenia archeologicznego z prowadzonych wykopalisk, różnego rodzaju przedmioty związane z XVII wieczną historią miasta, zbiory biżuterii patriotycznej, XIX wieczne meble, kolekcję zegarów i inne ciekawe eksponaty.

​Zalew Chechło

W mieście nieopodal Chrzanowa, w Trzebini znajduje się zalew Chechło. Jest to miejsce bardzo często uczęszczane nie tylko przez samych mieszkańców Trzebini, ale również osoby z odległych miast chętnie tutaj przyjeżdżają na weekend, aby cieszyć się wodą i słońcem w trakcie cieplejszych dni lata. Osoby, które chcą tutaj spędzić czas aktywnie mogą pojeździć na rowerze na specjalnie wytyczonych ścieżkach. Można również skorzystać z wypożyczenia kajaka lub roweru wodnego. Jeśli chodzi o gastronomię to również jest to doskonałe miejsce, aby skosztować nie tylko smacznych, smażonych ryb, ale również innych dań, na przykład pizzy, zapiekanek i innych. Nieopodal umieszczono również przyrządy do ćwiczeń, więc osoby, które lubią spędzać czas aktywnie mogą liczyć na to, że nie będą się w takim miejscu nudzić.

Dodaj komentarz