Różne rodzaje kosmetyków na cellulit

Różne rodzaje kosmetyków na cellulit

Jeżeli masz spory cellulit, na pewno wielokrotnie spędzał ci on już sen z powiek. To przypadłość, która może dotknąć każdego i to niezależnie od płci czy wieku, jednak zdecydowanie najczęściej i w najmocniejszym stopniu dokucza kobietom po dwudziestym roku życia. Cellulit tylko pozornie jest problemem wyłącznie natury estetycznej. Jeżeli bowiem przybierze zaawansowaną formę, może zacząć wywoływać nawet dolegliwości bólowe. Bardzo ważne jest więc to, by jak najszybciej zacząć z nim walczyć. A tę walkę wspomogą u ciebie dobre kosmetyki na cellulit. Jest ich tak wiele, że w swojej codziennej pielęgnacji wręcz powinnaś uwzględnić przynajmniej kilka z nich. Nie ograniczaj się do używania jedynie samego kremu czy balsamu na cellulit. Kompleksowa i wielopłaszczyznowa pielęgnacja zapewni ci najlepsze efekty.

Kosmetyki do kąpieli
Zapewne – jak większość osób – nie przywiązujesz zbyt dużej wagi do tego, czym oczyszczasz swoje ciało. Sięgasz zwykle po te żele pod prysznic lub płyny do kąpieli, które skuszą cię swoim zapachem lub ładnym opakowaniem albo akurat będą na promocji. To błąd. Już na etapie oczyszczania ciała możesz zacząć wpływać delikatnie na jego strukturę i zacząć je skutecznie wygładzać. Pomogą ci w tym antycellulitowe żele pod prysznic. Przeważnie występują w nich małe drobinki, którymi przy okazji delikatnie masujesz swoje ciało i złuszczasz martwy naskórek. Pamiętaj jednak, by takich żeli nie używać codziennie. Stosuj je na zmianę z delikatnym i naturalnym mydłem do mycia ciała. Martwego naskórka nie należy bowiem złuszczać codziennie. Gdybyś zaczęła tak postępować, szybko podrażniłabyś twoją skórę i najprawdopodobniej nabawiłabyś się kolejnych problemów.

Skoncentrowane serum
Niektóre kosmetyki na cellulit działają łagodniej (np. żele i mydła), inne z kolei swoim działaniem mogą przypominać działanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Jeżeli zależy ci na naprawdę świetnych efektach, od razu sięgnij po serum. To wysoce skoncentrowany preparat charakteryzujący się niezwykle wysoką (i korzystną!) zawartością aktywnych związków. Serum też jednak nie powinno być stosowane codziennie. Zapoznaj się z jego instrukcją obsługi tuż po zakupie produktu i używaj go tak często, jak zaleca to producent.

Kosmetyki przeznaczone do nawilżania ciała
Skóra traci swoją gładkość i optymalną dla niej strukturę w momencie, gdy zaczyna z niej uciekać zbyt duża ilość wody. Aby temu zapobiec, powinnaś każdego dnia nawilżać całe ciało. Nawet jeśli zdarzy ci się dzień, w którym nie będziesz mieć zbyt dużo czasu na wypielęgnowanie skóry i przesiadywanie godzinami w łazience, sięgnij przynajmniej po klasyczne mleczko, które bardzo łatwo się rozsmarowuje i błyskawicznie się wchłania. W sklepach i drogeriach wybieraj balsamy i mleczka na cellulit. One nie dość, że nawilżają skórę, to jeszcze do tego potrafią ją ujędrniać. Akurat z tych kosmetyków spokojnie możesz korzystać codziennie, a wręcz powinnaś to robić, by twoja pielęgnacja nareszcie okazała się w stu procentach skuteczna.

Antycellulitowe peelingi
Nawet jeśli zaczęłaś już używać antycellulitowych żelów pod prysznic i z ich pomocą starasz się od czasu do czasu usunąć martwy i zrogowaciały naskórek, nie zapominaj o klasycznych peelingach, które nie mają sobie równych. To doskonałe kosmetyki na cellulit. Peelingi mechaniczne złuszczają zewnętrzną warstwę twojego naskórka, dzięki czemu odsłaniają gładką i świetnie wyglądającą skórę. Jeżeli twoje ciało jest dość suche, staraj się nie używać peelingów częściej niżeli raz w tygodniu. Ogólnie rzecz biorąc tego rodzaju zabiegi powinny być wykonywane maksymalnie raz na trzy lub cztery dni. Nie ma sensu złuszczać skóry częściej. W ten sposób tylko ją podrażnisz.

Podsumowanie
Jeżeli wszystkie opisane wyżej kosmetyki na cellulit uwzględnisz w swojej codziennej pielęgnacji, bardzo szybko zacznie ona wyraźnie zmieniać twoją skórę. Pamiętaj więc, że robisz to wyłącznie dla siebie. Jeżeli wreszcie porządnie zadbasz o swoje ciało, na pewno od razu poczujesz się dużo lepiej.

Dodaj komentarz