Rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chcesz podróżować tego lata.

Rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chcesz podróżować tego lata.

Lato jest tuż za rogiem, a dla większości z nas oznacza to bardzo potrzebną przerwę. Chociaż planowanie podróży może wymagać nieco więcej uwagi niż w przeszłości, istnieje wiele sposobów na wyjazd za granicę tego lata. Tak więc, gdy sprawdzasz ceny lotów, koordynujesz przyjaciół i rezerwujesz zakwaterowanie, oto pięć prostych rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chcesz podróżować tego lata.

Elastyczność jest kluczowa

Jedną rzeczą, której nauczyła nas wszystkich pandemia, jest bycie elastycznym. Ta lekcja brzmi szczególnie prawdziwie, jeśli chodzi o planowanie letniej podróży. Jeśli planujesz latać, istnieje szansa, że Twoje loty mogą zostać odwołane lub przeniesione. Mogą również nastąpić zmiany w wymaganiach dotyczących kwarantanny i testów. Nie oznacza to jednak, że musisz zostać w domu. Pamiętaj, aby zachować otwarty umysł i zaakceptować fakt, że jest wiele rzeczy poza naszą kontrolą. Podążanie z prądem zapewni Ci, że nie będziesz rozczarowany, gdy plany będą musiały ulec zmianie.

Plan A, B i C

Jeśli Twoje plany zostaną pokrzyżowane w ostatniej chwili, posiadanie kilku planów zapasowych sprawi, że nadal będziesz mógł cieszyć się wakacjami za granicą. Spisz plan A, B i C, żeby nie utknąć w domu.

Plan A: To jest Twój idealny plan na lato. Może on dotyczyć konkretnego, wymarzonego miejsca lub podróży w dalsze zakątki świata.
Plan B: Inny kraj lub miasto, które i tak chętnie byś odwiedził. Bądź na bieżąco z lokalnymi przepisami.
Plan C: Być może jest to mniej egzotyczne miejsce i trochę bliżej domu, ale nadal możesz cieszyć się wspaniałym latem tutaj.

Przedłuż swój pobyt

Z dodatkowymi kosztami kwarantanny, testów i zwiększonymi cenami lotów, ma sens pozostanie tak długo, jak to możliwe, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż. Czy możesz przedłużyć swoją podróż z normalnych dwóch tygodni do miesiąca lub dwóch? To również da Ci więcej czasu na zadomowienie się w miejscu docelowym, nawiązanie przyjaźni i rozpoczęcie “życia jak miejscowy”.

Natura wzywa

Odwiedzanie restauracji, barów, muzeów i sklepów to normalne wakacyjne zajęcia, ale trudno jest dokładnie przewidzieć, co będzie otwarte tego lata. Dlatego wybierając miejsce docelowe, rozważ zajęcia, które możesz wykonywać na zewnątrz, a które nie będą dotknięte ograniczeniami.

Jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu była jazda na rowerze przez austriackie Alpy, bez niczego, oprócz dźwięków krowich dzwonków szarpanych wiatrem. To było absolutne niebo, całkowicie z dala od innych ludzi, a to nie kosztowało ani centa. Piesze wędrówki, jazda na rowerze, pływanie i biwakowanie to zajęcia, które pozwalają na spokojne odkrywanie wspaniałych plenerów. I bądźmy szczerzy, po byciu uwięzionym w środku przez ostatni rok, zagubienie się w naturze nigdy nie było bardziej atrakcyjne.

Przyjazne dla środowiska odkrywanie

Transport publiczny to świetny sposób na lokalne podróże, ale czasami może sprawić, że trudniej będzie utrzymać dystans. Jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia w nowym mieście jest wypożyczenie roweru i zwiedzanie miasta jak lokalny mieszkaniec. Ścieżki rowerowe zabiorą Cię za kulisy i z dala od tłumów w ciągu kilku minut. Niezależnie od tego, czy podróżujesz lokalnie, czy lecisz przez cały świat, jazda na rowerze jest ekologicznym, tanim i bezpiecznym sposobem podróżowania.

Wiemy, jak ważne dla naszego zdrowia psychicznego i szczęścia są podróże, spotkania towarzyskie i robienie rzeczy, które kochamy. Dla wielu z nas, brak podróży pozostawił wielką dziurę w naszym życiu. Tak więc planując swoje zasłużone letnie wakacje, pamiętaj, aby być elastycznym, otwartym i dokładnie przemyśleć, gdzie chcesz pojechać. To letnie słońce nie może pójść na marne!

Dodaj komentarz