Styl życia skejta

Styl życia skejta

Wzrastająca ostatnimi czasy popularność Skateboardingu, spowodowała, że świat po raz kolejny zaroił się od skaterów. Możliwe, że popularność wynika z faktu, że deskorolka miała się pojawić na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jako jedna z trzech nowych dyscyplin. Niestety Olimpiada nie odbyła się z powodu wirusa Covid-19. Skąd więc na świecie tylu nowych skaterów?

Moda na deskorolkę

Niewątpliwie mamy do czynienia z modą na deskorolkę. Świat skateboardingu przeżywał takie momenty już wiele razy, a jego grono: aktywnych skaterów, twórców filmów i gier oraz szeroko rozumianych sympatyków, sukcesywnie wzrastało. Obecnie przy ogólnej dostępności do mediów, użytkownik Internetu trafia na deskorolkę w reklamach, klipach muzycznych, grach video i wielu innych miejscach. Skateboarding jest intrygujący. Przyciąga spojrzenia i wzbudza zainteresowanie obserwujących, szczególnie gdy skater prezentuje wysoki poziom jazdy. Nic więc dziwnego, że stale wraca moda na bycie skaterem.

Jako, że skateboarding jest na topie pojawia się dużo produktów z nim związanych. W lipcu miała miejsce premiera nowej gry o tematyce deskorolkowej Skater XL, dostępnej na platformy: PC, Play Station 4 oraz Xbox One. W grze tej wcielamy się w skatera, którym sterujemy według uznania i est to swoisty symulator skateboardingu.

Jazda na deskorolce to świetna sprawa

Dla prawdziwych skaterów najważniejsza jest jazda na deskorolce i wykonywanie tricków. Wielu młodych, nowych skaterów, kupuje deski i konfrontuje się z rzeczywistością, w której robienie tricków nie jest tak proste, jak na filmach czy w grach. Na początku przygody ważne jest, by nie poddawać się w swoich treningach i dążyć do sukcesu. Ze smutkiem patrzy się na aspirujących deskorolkowców, którzy jedynie noszą swoją deskorolkę lub siedzą z nią na skateparku. Nie warto się wstydzić tego, że się uczysz. Warto pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z deskorolką i też walczył z podobnymi problemami.

Z przyjaciółmi na deskorolce

Najlepszą zabawą na desce warto dzielić się ze znajomymi. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę i jeździsz sam, udaj się na lokalny skatepark. Na pewno znajdziesz tam skaterów, którzy z radością porozmawiają czy udzielą rady jak wykonać trick. Nie warto się bać tego, że jeżdżą lepiej od kogoś i będą patrzeli z góry. Najważniejsza wśród skaterów jest pasja do tego co robisz. Deskorolkowcy to bardzo otwarta grupa ludzi. Są to osoby szczere i przyjacielskie, ponad wszystko szanujące siebie nawzajem, z awersją do udawania kogoś kim się nie jest. Bądź sobą, bądź skaterem!

Dodaj komentarz