Top5 praktycznych prezentów na rocznicę ślubu

Top5 praktycznych prezentów na rocznicę ślubu

Z rocznicą ślubu jest jak z długowiecznością samochodu – im większa liczba, tym bardziej trzeba ją docenić. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach wspólnego życia pojawia się perspektywa, z której można spoglądać wstecz i oceniać miniony czas. To również doskonała okazja dla bliskich, by wyrazić swą miłość, szacunek i wdzięczność dla rodziców, dziadków, chrzestnych, członków dalszej rodziny czy niespokrewnionych dobrodziejów. Tu pojawia się odwieczne pytanie: lepiej postawić na niepowtarzalną, okolicznościową pamiątkę czy praktyczny prezent?

Praktycznie i elegancko? To nie tylko możliwe, ale i wskazane!

Oczywiście zdjęcia w ramach, wyjątkowe obrazy czy specjalne albumy doskonale sprawdzą się w podobnych okolicznościach. Jednak tutaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie, czy prezent na tak ważną okazję może być jednocześnie elegancki i praktyczny? Odpowiedź powinno poprzedzić rozeznanie preferencji i przyzwyczajeń jubilatów. Większość na pewno doceni upominki, które na co dzień będą przypominać o ofiarodawcach. Oto piątka eleganckich prezentów na rocznicę ślubu, które mają również sporą wartość użytkową.

1. Ręczniki na rocznicę ślubu

Jeden z najpraktyczniejszych prezentów, zwłaszcza jeśli właśnie udało się przeprowadzić u rodziców lub dziadków remont łazienki. Ręczniki na rocznicę ślubu najlepiej wybrać w dużym zestawie i najlepszym gatunku. Powinny być grube, przytulne, z wysokogatunkowej dzianiny lub tkaniny. Mile widziane dopasowane, modne kolory i ozdobne hafty. Podczas codziennego użytku pozwolą na pamięć o osobach, które wręczyły tak miły upominek.

2. Zastawa stołowa dla całej rodziny

Jeśli domowy serwis nosi już ślady wieloletniego użycia i ma sporo braków, warto rozejrzeć się za eleganckim zestawem. Może być nawet w nieco bardziej nowoczesnym stylu – taki naczynia bez problemu można myć w zmywarkach i wkładać do mikrofalówki. Ważne, by w przypadku licznej rodziny nowa zastawa pozwoliła na urządzenie familijnego spotkania dla wszystkich. Dla nestorów rodu to wyjątkowo ważna sprawa.

3. Rękodzieło – obrus z haftem kaszubskim lub makowskim

Jeśli pani domu lubi często zmieniać wystrój, obrus lub bieżnik z lnu z ręcznie haftowanym wzorem ludowym co jakiś czas z pewnością pojawi się na stole. Obie tradycje haftu mają już ponad 200 lat i trzymają się doskonale. Ponadczasowe nakrycie świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu – klasycznym, rustykalnym czy nawet bardziej nowoczesnym. Piękny i praktyczny pomysł na wyjątkowy upominek.

4. Powyżej srebrnych godów – podwójna mata do automasażu

Jeśli małżonkowie lubią spędzać czas w domowych pieleszach, podczas ulubionego serialu podwójna (lub dwie pojedyncze) maty masujące będą strzałem w dziesiątkę. Proste w obsłudze urządzenia pasują do każdego miejsca siedzącego. Poprawiają krążenie, łagodzą bóle pleców i lędźwi, relaksują – to zdecydowanie dobry pomysł dla rodziców lub dziadków z wyjątkowo długim stażem małżeńskim.

5. Zestaw akcesoriów kuchennych z poziomu TOP CHEF

Może niekoniecznie zestaw noży, ale praktyczne, markowe drobiazgi będą pasować jak najbardziej. Na przykład bliźniacze młynki ceramiczne do pieprzu i soli z zapasem przypraw w doskonałym gatunku. Podobnie jak ręczniki na rocznicę ślubu, również do codziennego użytku – poprawią smak, ułatwią pracę i dodadzą szyku w kuchni. A może wielofunkcyjny robot kuchenny, parowar lub wolnowar, jeśli nie ma ich jeszcze w szafce? Najlepiej szukać marek z dobrą pozycją w świecie kulinarnym.

Dodaj komentarz