Wywóz gruzu – czy jest alternatywa do kontenerów?

Wywóz gruzu  – czy jest alternatywa do kontenerów?

Kiedy staje przed nami konieczność wywozu zalegającego na naszej posesji (na przykład po remoncie lub rozbiórce) gruzu, zazwyczaj naszą pierwszą myślą jest wynajęcie kontenera. Nie jest to oczywiście złe rozwiązanie i bardzo często się sprawdza, nie zawsze jednak jest ono optymalne. Wobec tego czy jest alternatywa do kontenerów?

Załadunek i wywóz gruzu luzem lub w workach

Zamawiając kontener, zawsze staramy się (lub przynajmniej powinniśmy) oszacować, jaka jego pojemność jest nam potrzebna. Tak abyśmy ani nie przepłacili za zbyt duży, ani aby nam później nie zabrakło wolnego miejsca. Pewną wadą kontenerów jest bowiem fakt, że jak już je wynajmiemy, to wysokość opłaty niezależna jest od tego, jaką część kontenera wykorzystamy. Jeśli więc ostatecznie okaże się, że gruzu jest mniej, niż sądziliśmy i wypełniliśmy kontener jedynie do połowy – i tak zapłacimy za całość.

Ciekawą alternatywą jest załadunek i wywóz gruzu http://www.gratoman.pl/wywoz-gruzu-bydgoszcz/ luzem lub w workach przy pomocy nie kontenera, a samochodu. Wywóz już zapakowanego gruzu jest dla nas korzystniejszy finansowo, jednak wymaga pewnego wysiłku, co dla wielu osób (na przykład chorych) może stanowić przeszkodę. Tak czy inaczej, w obu przypadkach oszczędzimy dużo czasu i energii, które wiązałyby się z przenoszeniem gruzu do kontenera.

Nie tylko gruz

Wskazaliśmy powyższą usługę jako alternatywę dla wywożenia gruzu za pomocą kontenera, ale warto wiedzieć, że w ten sposób możemy wywieźć nie tylko gruz, ale też różnego rodzaju inne przedmioty (na przykład meble, sprzęt RTV i AGD, opony). Dzięki temu możemy za jednym zamachem pozbyć się wszystkich zalegających nam śmieci.

Duża pojemność za niską cenę

Wydawać by się mogło, że wywóz gruzu http://www.gratoman.pl/wywoz-gruzu-bydgoszcz/ luzem lub w workach samochodem to usługa droższa niż wynajęcie kontenera, jednak nic bardziej mylnego. Nie dość, że auta mają bardzo dużą pojemność, to jeszcze ich wynajęcie jest z reguły tańsze, niż wynajęcie kontenera o analogicznej pojemności.

Przy tym warto pamiętać, że w skład ceny wchodzi również załadunek i utylizacja odpadów. Nie musimy się więc o nic martwić – wystarczy, że skontaktujemy się z odpowiednią firmą, a oni błyskawicznie załatwią wszystko za nas.

Nie trzeba żadnych pozwoleń

Nie zawsze będzie możliwość postawienia kontenera w całości na naszej posesji – w takim wypadku konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, aby mógł on stać na pasie ruchu czy publicznym trawniku.

W przypadku wskazanej w tym artykule alternatywnej metody wywozu śmieci nie ma podobnych wymagań.

Dodaj komentarz