Wywóz gruzu – jak pozbyć się gruzu po remoncie i co grozi za jego nielegalny wywóz?

Wywóz gruzu – jak pozbyć się gruzu po remoncie i co grozi za jego nielegalny wywóz?

Na większości osiedli mieszkaniowych można obecnie dostrzec kilka różnokolorowych pojemników na odpady. Mimo, że nie we wszystkich miejscach mieszkańcy mają obowiązek segregacji śmieci, to i tak świadomość na ten temat rośnie i coraz więcej Polaków stara się korzystać w odpowiedni sposób z pojemników na papier, szkło czy też śmieci bio.

Niestety mimo to niekiedy w osiedlowych śmietnikach można dostrzec odpady, które zupełnie nie powinny się tam znaleźć, a jednym z najpopularniejszych jest zdecydowanie gruz i inne pozostałości po remoncie. Są to odpady problematyczne, których nie można wyrzucać do śmietników komunalnych i należy pozbyć się ich w inny sposób. Jaki? O tym opowiemy poniżej.

Jak legalnie pozbyć się gruzu po remoncie?

O ile odpady takie jak plastik czy szkło nie sprawiają nam dużego problemu w segregacji, o tyle gruz, kleje, panele i inne odpady powstałe na skutek budowy czy remontu już tak. Gruzu nie wolno umieszczać w śmietnikach komunalnych, ponieważ mogą się tam znajdować elementy niebezpieczne. Jeśli masz zamiar przeprowadzić remont, w którym powstanie sporo tego odpadu, to jeszcze przed rozpoczęciem prac powinieneś pomyśleć o wynajęciu specjalnego kontenera.

Wystarczy, że skontaktujesz się z profesjonalną firmą, która świadczy usługi z zakresu wynajmu pojemników na gruz oraz jego wywożenia w odpowiednie miejsce. Kontener o odpowiedniej wielkości pojawi się w określonym miejscu i czasie po wcześniejszym omówieniu szczegółów z firmą. Podczas remontu na bieżąco będziesz mógł składować gruz i inne śmieci budowlane w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

Po zakończonym remoncie firma zabiera kontener i zajmuje się legalną wywózką gruzu do odpowiedniego punktu. Wywóz gruzu Warszawa jest więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie musisz martwić się tym, jak pozbyć się problematycznych odpadów. Wystarczy, że wynajmiesz kontener i zapłacisz fachowcom za wywóz odpadów budowlanych.

Co grozi za nielegalny wywóz gruzu i innych problematycznych odpadów?

Nielegalny wywóz gruzu do lasu, na pole i inne miejsce jest bardzo nieodpowiedzialny. W ten sposób zanieczyszczasz naturalne środowisko, a rzeczy takie jak: gruz, meble i inne odpady po remoncie nie powinny znaleźć się nigdzie poza przeznaczonym do tego punktem, który znajduje się w większości miast. Za nielegalny wywóz gruzu oraz innych odpadów grożą surowe kary, osoba, która zostanie na tym przyłapana, musi się liczyć z mandatem nawet na kilka tysięcy złotych. Warto więc w sposób legalny pozbyć się problematycznych odpadów – jest to tańsze niż zapłacenie kary i o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz