Zalety wielorazowych pieluszek dla dzieci

Zalety wielorazowych pieluszek dla dzieci

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu używanie pieluszek wielorazowych było standardem w większości Polskich domów. Tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na korzystanie z pieluszek jednorazowych, które po pierwsze były trudno dostępne, a po drugie drogie. Z upływem lat bardzo mocno się to jednak zmieniło i na rynek wkroczyły pieluchy jednorazowe, na które decydowało się coraz więcej osób – dziś są już standardem i korzysta z nich bardzo dużo mam. Od jakiegoś czasu można jednak zauważyć, że pieluszki wielorazowe wracają do łask i stanowią ciekawą alternatywę dla jednorazowych pieluch. Zobacz jakie zalety mają wielorazowe pieluszki dla dzieci i dlaczego warto jest, je kupować.

Łatwość w użytkowaniu

Mogłoby się wydawać, że używanie wielorazowych pieluch jest bardzo czasochłonne. Na szczęście nie do końca tak jest i nie różnią się one zbyt wiele pod względem zakładania od pieluszek jednorazowych. Pieluszkę wielorazową można założyć równie szybko, wystarczy umieścić w niej specjalną, chłonną wkładkę, która także jest wielokrotnego użytku. Następnie wystarczy zapiąć pieluszkę np. na zatrzaski i gotowe.

Jeśli chodzi o mycie pieluszek wielorazowych, to można to robić w pralce, używając delikatnych środków piorących. Każda mama wie, że częste pranie przy małym dziecku to standard dlatego nie powinno to stanowić większego problemu. Pieluszki wielorazowe wysychają szybko, można także suszyć je w suszarkach bębnowych, co jeszcze bardziej przyśpiesza cały proces.

Przyjazne dla skóry dziecka

Pieluszki jednorazowe często wywołują alergię skórne i odparzenia. Jeśli ten problem dotyczy także Twojego maluszka, to warto zamienić jednorazowe pieluszki na te wielokrotnego użytku. Pieluszki wielorazowe są przewiewne i przyjazne dla skóry dziecka. W związku z tym, że są wykonane z delikatnych materiałów, sprawdzą się nawet w przypadku bardzo delikatnej skóry. Ich zaletą jest też to, że nie zawierają substancji chemicznych, które służą np. do wybielania. Są więc dobrą alternatywą dla jednorazowych pieluch, które nie zawsze służą dziecięcej skórze.

Dobra cena

Dobrej jakości pieluszki wielorazowe https://lulli.pl/pl/c/PIELUSZKI-WIELORAZOWE/19 możesz otrzymać stacjonarnie oraz w internecie za kilkadziesiąt złotych. Wystarczy, że kupisz kilka lub kilkanaście sztuk w rozmiarze, który, akurat nosi Twoje dziecko i tyle. Nie musisz co chwilę odwiedzać supermarketu i kupować pieluch jednorazowych, które jak wiadomo, nie należą do najtańszych. Korzystając z takiego produktu, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, co z pewnością jest ogromną zaletą.

Dodaj komentarz