Chirurgia szczękowa – w jaki sposób może nam pomóc? 

Chirurgia szczękowa – w jaki sposób może nam pomóc? 

Każda osoba, której zależy na atrakcyjnym wyglądzie, marzy o pięknym uśmiechu. Różnorodne wady zgryzu potrafią jednak doszczętnie zniszczyć te marzenia. Nie musimy się poddawać – rozwiązaniem problemu może być chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa – w jaki sposób może nam pomóc? 

Piękne białe i równe zęby sprawiają, że uśmiech przyciąga spojrzenia innych. Dzięki niemu jesteśmy postrzegani w pozytywny sposób. Wiele osób ma jednak w tej kwestii kompleksy, co nie pozwala im na swobodne uśmiechanie się i okazywanie radości z życia. Często ukrywają one swoje zęby, wstydząc się swojego niepoprawnego zgryzu. Czasami zdarza się, że niemożliwe jest odpowiednie ustawienie zębów za pomocą aparatu ortodontycznego. W takiej sytuacji często konieczna jest interwencja chirurga szczękowego. Chociaż wiąże się to z wykonaniem operacji, to jednak sprawia, że po okresie gojenia możemy poczuć się zdecydowanie lepiej i pewniej. Jakie rodzaje zabiegów zaliczają się do operacji wykonywanych przez chirurga szczękowego? Co możemy w ogóle zmienić w uśmiechu, korzystając z chirurgii szczękowej?

Chirurgia szczękowa – rodzaje zabiegów

Wśród zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii szczękowej możemy wymienić wiele różnych operacji. Należą do nich m.in. osteotomię szczęki, żuchwy, kości jarzmowych, a także osteotomię dwuszczękową. Każdy z tych zabiegów polega na cięciu i ewentualnym przestawieniu kości w taki sposób, by wyeliminować przeszkadzające nam defekty. Dotyczą one jednak innych obszarów twarzy. Nieco inaczej wyglądają dystrakcja żuchwy oraz dystrakcja szczęki. Oba zabiegi przewidują umieszczenie w jamie ustnej aparatu ortodontycznego, którego celem jest zniwelowanie wad zgryzu posiadających określone źródło. Oprócz tego możemy jeszcze wymienić zabieg genioplastyki oraz operację plastyczną brody i żuchwy. Polegają one na wewnętrznym cięciu kości, co eliminuje ryzyko powstania blizn. 

Co można poprawić za pomocą chirurgii szczękowej?

Chirurgia szczękowa to przede wszystkim możliwość uzyskania satysfakcjonującego wyglądu w przypadku osób zmagających się z defektami zgryzu. Dzięki wykonaniu operacji mogą one poczuć się znacznie lepiej i zacząć się cieszyć, nie zakrywając jednocześnie swojego uśmiechu dłonią. Oprócz tego zabiegi potrafią wyeliminować wady wymowy, które u wielu osób powodują wstyd. Co więcej, chirurgia plastyczna umożliwia poprawę komfortu związanego z przeżuwaniem. Jedzenie i mówienie staje się zatem dużo łatwiejsze i nie wiąże się już z dyskomfortem związanym z obecnością innych osób. 

Dodaj komentarz