Jak wygląda depilacja laserowa?

Jak wygląda depilacja laserowa?

Chcesz usunąć owłosienie za pomocą lasera i zastanawiasz się, jak wygląda taki zabieg? Depilacja laserowa Łódź pomoże Ci pozbyć się włosów w określonej strefie już na stałe! Sprawdź, co należy zrobić przed zabiegiem, jak przebiega zabieg i do jakich zaleceń musisz się zastosować po zabiegu. 

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to wspaniały zabieg, który już od dobrych kilku lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. Nic dziwnego – dzięki niemu jesteśmy w stanie usunąć niechciane włoski już na zawsze. Zabieg nie jest bolesny dzięki zintegrowanej technologii chłodzenia, która redukuje nieprzyjemne doznania w trakcie depilacji. Oprócz tego laser jest bezpieczny, a sam zabieg nie trwa długo. Decydując się na taki sposób usuwania owłosienia, musimy jednak wiedzieć, że jeden zabieg nie wystarczy. Zwykle koniecznych jest kilka zabiegów w zależności od tego, jakiego rodzaju włosy porastają ciało w wybranej przez nas strefie poddanej depilacji. Zobacz, jak wygląda zabieg depilacji laserowej.

Przed zabiegiem

Zanim przystąpisz do zabiegu depilacji laserowej, musisz wiedzieć, jak się do niego przygotować. Najlepiej, jeśli o konkretne zalecenia zapytasz w salonie, w którym umawiasz się na zabieg. Aby depilacja była bezpieczna i dała oczekiwane rezultaty, konieczne jest pamiętanie o kilku kwestiach. Najpierw sprawdź, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Określony czas przed zabiegiem należy też zaniechać stosowania niektórych leków, suplementów i ziół. Nie korzystaj też z depilacji, która polega na wyrywaniu włosów. Dzień przed zabiegiem usuń włosy za pomocą maszynki do golenia.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu wykonująca go osoba przesuwa końcówkę lasera po wybranych fragmentach skóry. Wystrzeliwane są wtedy wiązki światła, których zadaniem jest niszczenie cebulek włosów. Laser Motus AX wykorzystuje falę o długości 755 nm, która charakteryzuje się wysoką absorpcją w melaninie. Sprawia to, że depilacja laserowa gwarantuje maksymalną skuteczność. W trakcie zabiegu stosuje się wybraną metodę chłodzenia skóry, co zmniejsza ból występujący podczas używania lasera.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być nieco podrażniona, dlatego konieczne jest stosowanie na niej maści łagodzących taki stan. Wtedy należy unikać nakładania na nią kosmetyków takich jak mydło czy dezodoranty. Najczęściej zalecenia wskazują również, że między zabiegami włoski powinny być regularnie usuwane maszynką. Należy znowu zrezygnować z ich wyrywania. Powinniśmy również unikać gorącej wody i pary, dlatego lepiej odpuścić sobie wtedy wizyty w saunie czy gorące kąpiele.

Dodaj komentarz