Peeling rozjaśniający przebarwienia

Peeling rozjaśniający przebarwienia

Jesień to idealna pora, by skutecznie pozbyć się ciemnych plam na twarzy. Jednym z najlepiej działających zabiegów jest peeling rozjaśniający przebarwienia. Może on być chemiczny lub laserowy.

Peeling chemiczny rozjaśniający przebarwienia

Chemiczny peeling rozjaśniający przebarwienia jest wykonywany przy użyciu stężonych kwasów. Kosmetolog lub dermatolog złuszcza naskórek, stosując, np. kwas glikolowy, trójchlorooctowy (TCA), mlekowy itp. Ich stężenie wynosi 40-80%. Dzięki temu rozjaśnia przebarwienia. W efekcie podczas odnowy naskórka zmniejsza się jego nadmierna pigmentacja.

W gabinetach coraz popularniejsze są peelingi wykonywane jednocześnie kilkoma kwasami: TCA, glikolowym, kinowym i cytrynowym. Są one dobierane indywidualnie do pacjentki. Zmniejsza to ryzyko podrażnienia skóry.

Podczas zabiegu możesz czuć szczypanie lub pieczenie. Czasem po peelingu pojawia się rumień. Musisz jednak liczyć się z takimi sytuacjami, ponieważ jest to ingerencja w skórę. Wymaga ona późniejszej regeneracji. Skóra złuszcza się 2-3 dni po zabiegu. By całkowicie usunąć przebarwienia, peeling należy powtórzyć kilka razy co 10-14 dni.

Koszt jednego zabiegu zaczyna się od 250 zł. Musisz więc przygotować się finansowo, aby przebyć cała kurację. Jeśli nie masz oszczędności możesz wziąć kredyt. Dzięki temu pozbędziesz się niekomfortowego problemu i będziesz dumnie chodzić z podniesiona głową. Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze można wykonać chemiczny peeling rozjaśniający przebarwienia. Jakiekolwiek alergie skórne, opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców czy podrażnienia skóry są przeciwwskazaniem do zabiegu. Jeśli przechodzisz terapię pochodnymi witaminy A musisz odczekać 6 miesięcy od jej zakończenia.

Peeling laserowy rozjaśniający przebarwienia

Możliwy jest również laserowy peeling rozjaśniający przebarwienia. Dermatolog przykłada do przebarwienia głowicę lasera i wykonuje “strzały” wiązką światła. Pod jego wpływem barwnik jest niszczony i z czasem usuwany z organizmu. Zabieg trwa ok. 15-30 min. Skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez 2-3 dni po zabiegu przebarwienia są ciemniejsze niż przedtem. Przez kolejne 5-7 dni złuszczają się. Miejsce naświetlania jest znieczulanie specjalnym kremem, aby uniknąć dużego dyskomfortu podczas zabiegu. Peeling laserowy rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry.Staje się ona świetlista już po jednym zabiegu. Zabieg warto powtórzyć 2-3 razy co 21 dni. Ceny zabiegu zaczynają się od 500 zł. Pamiętaj, że jeśli masz zaburzenia krzepnięcia krwi musisz o tym powiadomić lekarza. Ponadto na 14 dni przed zabiegiem trzeba odstawić aspirynę i kremy z retinolem.

Dodaj komentarz