Pielęgnacja włosów średnioporowatych – przykładowe kosmetyki

Pielęgnacja włosów średnioporowatych – przykładowe kosmetyki

Posiadaczkami włosów średnioporowatych jest zdecydowana większość kobiet. Jednak mimo tego, że jest to tak popularny typ włosów, to tylko niewielka część z nas wie, jak je pielęgnować, aby wyglądały naprawdę dobrze. Wbrew pozorom nie jest to jednak aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz doborze odpowiednich kosmetyków. Zobacz jak dbać o włosy średnioporowate i czym się one charakteryzują.

Charakterystyka włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate są uważane za najbardziej „normalne”, ponieważ ma je zdecydowana większość kobiet na całym świecie. Charakteryzują się one tym, że ich łuski są lekko odchylone od pnia włosa. Jeśli chodzi o ich główne cechy, to można do nich zaliczyć, m.in. to, że są podatne na obciążenia. Użycie nieodpowiedniego kosmetyku może sprawić, że włosy będą przyklapnięte i „tłuste”, mimo że przed chwilą je myliśmy.

Średniopory są też podatne na stylizacje, zazwyczaj wystarczy niewielka ilość stylizatorów, a nawet ich brak, aby zachowały nadany im kształt na dłużej. Włosy średnioporowate mają tendencję do puszenia się i elektryzowania co jest szczególnie zauważalne zimą. Mogą być cienkie i uwrażliwione. Lubią się za to z silikonami w niewielkiej ilości i raczej trudno o kosmetyki do włosów, które naprawdę mocno by im zaszkodziły.

Szampon do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate nie lubią zbyt mocnego oczyszczania, dlatego lepiej jest zrezygnować z szamponów z SLS oraz innymi silnymi detergentami. Możesz ich używać tylko raz na jakiś czas np. co 4-6 myć, wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dobrym pomysłem jest też używanie szamponów peelingujących, które oczyszczają skórę głowy. Nie należy ich jednak stosować zbyt często, szczególnie jeśli Twój skalp jest delikatny i zazwyczaj źle reaguje na tego typu produkty.

Odżywka do włosów średnioporowatych

Włosy średniporowate mogą być bardziej zbliżone do niskoporów lub wysokoporów. Warto to stwierdzić, aby móc dopasować jak najlepszy sposób ich pielęgnacji. Możesz też testować różne sposoby odżywiania swojej fryzury. Spróbuj na zmianę mycia HE, PE i PEH. Z pewnością któreś z nich przypadnie Ci do gustu najbardziej i będzie najlepiej służyć Twoim włosom. W tym przypadku ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaki kosmetyk będzie najlepszy.

Olejowanie włosów średnioporowatych

W przypadku włosów średnioporowatych bardzo ważne jest regularne olejowanie. Możesz olejować włosy na sucho lub mokro używając do tego oleju awokado, macadamia lub oliwy z oliwek. Te trzy oleje zazwyczaj najlepiej sprawdzają się na tym typie włosów.

1 Comment

  1. Posiadaczki wlosow srednioporowatych to zdecydowana wiekszosc kobiet. Wbrew pozorom pielegnacja wlosow srednioporowatych jest najprostsza, jednak nalezy pamietac, ze sredniopory dziela sie na sredniopory plus (blizej im do wysokoporow), sredniopory minus ( blizej im do niskoporow) oraz typowe sredniopory. Szampon peelingujacy zalatwi od razu sprawe peelingow, jesli jednak wolisz klasyczny SLS to nie zapomnij o wykonaniu raz na jakis czas peelingu skory glowy, np. poprzez dodanie glinki lub fusow z kawy do szamponu albo uzywajac przeznaczonego do tego kosmetyku.

Dodaj komentarz