Przyczyny odpowiadające za problemy z erekcją po 40

Przyczyny odpowiadające za problemy z erekcją po 40

Mężczyźni po 40 często mają mniejszą sprawność seksualną przez zaburzenia erekcji. Problemy z potencją nie wpływają tylko na współżycie seksualne, ale także na obniżenie samooceny i pewności siebie. Problemy z potencją pojawiają się także niezależnie od wieku i mogą występować pod różną postacią. Mężczyźni mogą mieć problem z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji, a także ze słabym wzwodem. Kłopoty mogą występować nie tylko z zanikiem erekcji, ale też również z impotencją oraz całkowitym brakiem wzwodu. Przyczyny takich kłopotów seksualnych mogą mieć dwa podłoża: somatyczne bądź psychologiczne. U młodych osób są to najczęściej problemy psychologiczne, za to u starszych częściej dominują czynniki somatyczne.

Problemy z potencją

Wiadome jest to, że sprawność seksualna spada wraz z wiekiem. Jednak nie oznacza to, że nie mogą ujawnić się one w młodym wieku i są to najczęściej przyczyny o podłożu psychologicznym np. problemy w związku, ale także w sytuacji występowania stresu. Natomiast osoby po 40 mają kłopoty ze spadkiem libido, niepełnym lub słabym wzwodem uniemożliwiającym zaspokojenie potrzeb seksualnych. Może też czasem dochodzić do przedwczesnego wytrysku. Na problemy z potencją po 40 możemy stosować odpowiednie środki https://viagra.edu.pl/ . Zawierają one substancję czynną syldenafil, który należy do grupy leków inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych.

Przyczyny odpowiadające za problemy z erekcją po 40

Zazwyczaj za kłopoty z potencją w tym wieku odpowiadają czynniki naczyniopochodne. Oznacza to, że dysfunkcje seksualne związane są z miażdżycą, która występuje w obrębie naczyń krwionośnych. Czyli na to wychodzi, że za mechanizm wzwodu odpowiadają trzy układy krwionośny, nerwowy oraz hormonalny. Wystąpienie erekcji jest możliwe wtedy gdy ciała jamiste prącia wypełnione zostają krwią. Zmiany w naczyniach powodują więc problemy z napływem lub przedwczesny odpływ krwi. Przyczyną braku chęci na współżycie u 40 latka może być także przemęczenie, ponieważ to właśnie najczęściej w tym wieku mężczyzna staje się ojcem. Trudno w takim momencie poprzez dużą ilość obowiązków zadbać o sen oraz odpowiednią dietę. Do tego dochodzą problemy naszej partnerki, która tak jak mężczyzna potrafi być także przemęczona oraz może mieć problemy z akceptacją swojego ciała po przebytej ciąży.

Dodaj komentarz