Sprawdzone produkty do depilacji

Sprawdzone produkty do depilacji

Już lata temu do obowiązkowych zabiegów pielęgnacyjnych kobiet dołączył depilacja. Wszędzie dookoła słyszymy, że należy pozbywać się zbędnego owłosienia. Jedyne pożądane włosy to te na naszej głowie. Kiedyś był to zabieg wymagający poświęcenia wiele czasu. Do tego wiązał się z niemiłymi odczuciami, a nawet był bolesny. Ze względy na wzrastającą popularność oraz potrzeby pań na rynku możemy znaleźć coraz więcej produktów do depilacji perfumesco.pl. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie zarówno pod względem metody oraz czasu, jak i pod kątem finansowym.

Maszynki do golenia

To najpopularniejsza, najstarsza i szybka metoda depilacji. Możemy wybrać maszynki jednorazowe bądź wielokrotnego użytku z wymiennymi ostrzami. Najtańsze maszynki jednorazowe to wydatek kilku złotych, a zatem koszt takiej depilacji nie jest duży. Do tego nazwa, czyli maszynki jednorazowe, wcale nie przesądza o tym, że możemy jej użyć tylko i wyłącznie jeden raz. Wręcz przeciwnie. Możemy jej używać tak długo jak długo będzie ostre jej ostrze. Słowo jednorazowa odnosi się bowiem do tego, że nie możemy w niej wymienić końcówki. Za pomocą maszynki do golenia pozbywamy się jedynie części włosa, która wystaje ze skóry. Z tego powodu, wiele pań, którym szybko odrastają włoski, po taką depilację musi sięgać każdego dnia. Tylko w ten sposób może cieszyć się pożądaną gładkością. Jednak decydująca w tym przypadku często jest cena. Jest to bowiem najtańsza metoda depilacji.

Depilatory

Depilatory to wydatek rzędu kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. To co odróżnia je od maszynek do golenia to fakt, że z ich pomocą pozbywamy się włosa wraz z cebulką. Dzięki temu depilacja tym sposobem jest znacznie rzadsza, gdyż efekty utrzymują się nawet kilka tygodni.

Kremy do golenia

Kremy do golenia, jak doskonale wiecie również pozwolą nam pozbyć się zbędnego owłosienia. Zaletą tego produktu jest także fakt, że poza depilacją skutecznie walczą z podrażnieniami po goleniu. Co więcej, te z wyższej półki mogą być dodatkowo wyposażone w składniki, które powodują, że tempo wzrostu nowych włosów zostaje spowolnione.

Plastry do depilacji

Ich działanie możemy porównać do efektu, który dają nam depilatory. Za pomocą plastra, który przyklejamy do nogi zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włosy. Dokładnie wygładzamy tak aby przykleił się do wszystkich włosów. Następnie zrywamy w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. W ten sposób za jednym pociągnięciem pozbywamy się włosów wraz z cebulkami. Dzięki temu kolejna depilacja odsunięta jest w czasie o nawet kilka tygodni. Minusem jest fakt, że jest to zabieg dość bolesny i mało przyjemny, jednak długotrwały. Plastry do depilacji to wydatek rzędu kilkunastu złotych. W przeciwieństwie do depilatora jest to produkt jednorazowy. Jeśli więc zależy nam na pozbyciu się włosów w raz z cebulkami i robimy to stosunkowo często, bardziej opłacalne może okazać się kupno depilatora do wielokrotnego użytku.

Po goleniu

Niezależnie od tego jaką metodę depilacji wybierzemy dla siebie, nigdy nie możemy zapominać o pielęgnacji skóry po goleniu. Wtedy nasza skóra potrzebuje bowiem wyjątkowego nawilżenia, a czasem nawet ukojenia. Warto więc sięgać po specjalne kredy po depilacji, które dadzą nam ulgę, odpowiednie nawilżenie i zaopiekują się w odpowiedni sposób skórą po goleniu.

Dodaj komentarz