Wypadające włosy

Wypadające włosy

Wypadające włosy to nie koniec świata. Medycyna estetyczna prężnie się rozwija, dzięki czemu kuracje dla osłabionych włosów są coraz łatwiej dostępne. Jak uratować cienkie i przerzedzające się włosy? Oto skuteczne metody!

Mezoterapia skóry głowy dla osłabionych włosów

Jeśli masz cienkie włosy, a ich wypadanie nasiliło się po chorobie lub złej diecie ten zabieg jest dla ciebie. Możesz z niego skorzystać również wtedy, kiedy nowe włosy rosną bardzo wolno. Jak wygląda zabieg? Lekarz igłą lub pistoletem uzbrojonym w igłę do mezoterapii ostrzykuje skórę głowy. Wstrzykiwany preparat ma za zadanie poprawić kondycje włosów. Często stosowanym preparatem jest RRS XL Hair. Jest on mieszanką wit. A, C, z grupy B, 9 mikroelementów, kwasu hialuronowego, 2 kwasów tłuszczowych i 17 aminokwasów. Zabieg trwa ok. 20 min i niestety ukłucia są bolesne. Efektem są pogrubione włosy, zmniejszenie ich sezonowego wypadania, odżywiona i wzmocniona skóra głowy. Na pierwsze efekty trzeba poczekać ok. 30 dni. Cena zabiegu zaczyna się od 300 zł.

Osocze bogatopłytkowe dla mocno przerzedzonych pasm

Zabieg jest polecany osobom, które mają osłabione i intensywnie wypadające włosy. Dermatolog pobiera krew z żyły (ok. 10ml), a następnie uzyskuje z niej osocze. Do osocza dodaje specjalny odczynnik, który pobudza komórki do odnowy. W ten sposób otrzymuje osocze bogatopłytkowe Regeneris. Za pomocą cienkiej igły ostrzykuje nim skórę głowy. Czas trwania zabiegu to ok. 30 min, a ukłucia mogą boleć. Efektem zabiegu jest pobudzone ukrwienie, a tym samym odżywienie mieszków włosowych i wzrost włosów. Włosy które odrastają są mocniejsze i gęściejsze. Całkowite efekty są widoczne po ok. 3 miesiącach. Ceny zabiegu zaczynają się od 600 zł.

Komórki macierzyste przy łysieniu androgenowym

Osoby, u których wypadanie włosów ma podłoże genetyczne mogą zdecydować się na ostrzyknięcie skóry głowy komórkami macierzystymi. Lekarz wykonuje 3 biopsje o średnicy 2,5 mm w okolicy karku za uchem i pobiera wycinki skóry. Pacjent jest miejscowo znieczulony. Potem w specjalnym urządzeniu izoluje się z niej komórki macierzyste, czynniki wzrostu i przygotowuje zawiesinę. Ostrzykuje się nią miejsca łysienia. Zabieg nazywa się Regenera Activa i trwa ok. 20-30 min, a ukłucia mogą być bolesne. Wystarczy jednorazowe wykonanie zabiegu. Nowe włosy pojawiają się po ok. 30-90 dniach. Po tym czasie stają się dużo gęstsze. Cena to ok. 6000 zł. Możesz jednak wziąć kredyt na ten cel i raz na zawsze pożegnać się z cienkimi włosami. Efekty zabiegu na pewno zrekompensują ci wszelkie koszty.

Dodaj komentarz