Zdrowe żywienie bez wysiłku? To możliwe dzięki diecie pudełkowej!

Zdrowe żywienie bez wysiłku? To możliwe dzięki diecie pudełkowej!

Wielu osobom wydaje się, że zdrowe żywienie jest niełatwe. Faktycznie, jeśli chcielibyśmy zająć się wszystkim samodzielnie, nie należy to do prostych do wykonania zadań. Układanie planu posiłków, liczenie kalorii, gotowanie – to wszystko jest męczące i czasochłonne. Niektórzy po prostu nie mają na to czasu, więc odżywiają się fastfoodami, jedzą mało i nieregularnie, co prędzej czy później odbije się na ich zdrowiu. Dobrze jest więc wiedzieć, że zdrowe żywienie bez praktycznie żadnego wysiłku jest jak najbardziej możliwe. W jaki sposób? Dzięki diecie pudełkowej, którą omówimy w tym artykule.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa polega na tym, że codziennie pod drzwi klienta dostarczany jest zestaw świeżych, profesjonalnie przygotowanych posiłków o wybranej kaloryczności. Dobierać można także typy diet, począwszy od zwykłej diety odchudzającej, po dietę ketogeniczną czy wegańską.

Posiłki są dostarczane w oddzielnych, wygodnych pudełkach, przez co są łatwe w transporcie, jeśli nie planujemy jeść ich w domu, a na przykład chcemy zabrać je ze sobą do pracy. Właśnie ze względu na rzeczone pudełka przyjęła się nazwa “dieta pudełkowa”, określa się ją również często jako catering dietetyczny.

Z uwagi na coraz większą popularność tej formy żywienia, jest ona dostępna już nie tylko w dużych miastach, ale coraz częściej także w mniejszych miejscowościach. Dedykowana jest ona przede wszystkim tym osobom, które chcą odżywiać się zdrowo, ale nie mają czasu, chęci lub umiejętności, aby przygotowywać posiłki samemu. Jest to także dobry wybór dla osób, które posiadają specjalne restrykcje żywieniowe (na przykład nie tolerują glutenu).

Czy dieta pudełkowa rzeczywiście jest zdrowa?

Jeśli wybierzemy dobrą dietę pudełkową, przygotowywaną przez specjalistów, taką jak ta dostępna tutaj: https://afterfit-catering.pl/radom, możemy liczyć na otrzymywanie posiłków smacznych, ale też przede wszystkim zdrowych. Plan posiłków opracowywany jest przez ekspertów, tak, aby nie tylko miały one konkretną kaloryczność i spełniały wymagania danej diety (na przykład nie zawierały laktozy, glutenu czy mięsa), ale też, żeby były zdrowe i zawierały wszystkie niezbędne witaminy, minerały i inne kluczowe składniki.

Żywienie się dietą pudełkową nie będzie więc niekorzystne dla zdrowia, a wręcz przeciwnie. Dietę pudełkową można w niektórych cateringach zamawiać w formie 5 posiłków dziennie – nie tylko śniadania, obiadu i kolacji, ale też drugiego śniadania i podwieczorku. Dzięki temu kompletnie eliminujemy potrzebę samodzielnego wymyślania i przygotowywania jakichkolwiek dań.

Dodaj komentarz