Koce bawełniane i akrylowe – wady i zalety

Koce bawełniane i akrylowe – wady i zalety

Wybór koca to oczywiście jedna z ważniejszych kwestii. Producenci i sprzedawcy oferują nam najróżniejsze koce bawełniane lub akrylowe. Wszystko zależy tutaj oczywiście od naszych preferencji. W jednym i w drugim przypadku dopasować sobie możemy produkty, które będą odpowiadać na indywidualne potrzeby.

Dlaczego koce bawełniane warto mieć w domu?

Koce to takie produkty, które mogą nam się przydać praktycznie przez cały rok. Szczególnie jednak będą one poszukiwane w okresie jesiennym i zimowym. Wtedy właśnie, gdy jest zimniej, a my chcemy sobie posiedzieć w fotelu, czy też poleżeć na kanapie, to nic nie może się równać z przykryciem się właśnie takim kocem. Warto też zauważyć, że bawełna i akryl będą się tutaj różnić pewnymi cechami. Najważniejsze jest to, aby rozpoznać te różnice i wtedy o wiele łatwiej będzie nam zdecydować, co konkretnie bardziej nam pasuje. Przede wszystkim koce bawełniane będą przepuszczać powietrze i gwarantują nam zawsze optymalną wentylację. Akrylowe natomiast mogą być także bardzo skuteczne, ale zauważmy, że w niektórych przypadkach mogą drażnić skórę. Zauważmy też, że naturalne włókna takie właśnie jak bawełna będą łagodzić bóle stawów i kręgosłupa. Dodatkowo mogą się przyczyniać do poprawy krążenia i łagodzenia nerwobólów. Trzeba jednak pamiętać, że szybko będą się brudzić i trzeba bardzo dokładnie sprawdzać, w jakiej temperaturze je pierzemy. Inną popularną opcją są koce akrylowe, które są bardzo grube i bardzo często mają interesujące nadruki. Nie są zbyt kosztowne i gwarantują nam bardzo szybko uczucie ciepła. Wadą jest jednak nieprzepuszczanie ciepła, a więc sprawdzać się będą raczej tylko w miesiącach zimowych.

Jak dopasować koce do naszych potrzeb?

Zawsze więc, gdy już chcemy się zdecydować na koce bawełniane albo myślimy o akrylowych, musimy wcześniej przeanalizować bardzo szczegółowo nasze potrzeby. Trzeba też brać pod uwagę to, jak nasze ciało, a więc skóra będzie reagować na kontakt z tymi konkretnymi materiałami. Indywidualne preferencje będą tutaj więc bardzo ważne. Trzeba szczegółowo zastanowić się nad plusami i minusami i wybrać to, co nam najbardziej odpowiada. Oczywiście jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań będzie zakup obydwu rodzajów tych produktów. Wtedy w zależności od potrzeb będziemy wykorzystywać jeden koc lub dwa, a przecież nie są to produkty jakoś bardzo kosztowne. Tak czy inaczej, przecież w każdym mieszkaniu można spotkać przynajmniej dwa koce, z których korzystają domownicy.

Dodaj komentarz