Ukończenie studiów a brak pracy

Ukończenie studiów a brak pracy

Dyplom ukończenia studiów nie przesądza o zrobieniu zawodowej kariery. Potrzebne są doświadczenia inne, niż samo studiowanie. Niestety studia, podobnie jak wszystko co dobre, szybko się kończą i przychodzi czas aby zweryfikować zdobytą wiedzę. Dlatego już teraz warto pomyśleć, w jaki sposób zabłysnąć przed przyszłym pracodawcą. Indeks i dyplom z bardzo dobrymi ocenami, to zapewne doskonała okazja, aby się pochwalić, ale może to nie wystarczyć. Dla pracodawcy bardzo ważne jest doświadczenie zawodowe i jeśli w tej kolumnie CV świeci pustkami, trzeba już w czasie studiów pomyśleć, w jaki sposób zapełnić lukę. Student ma bardzo dużo możliwości. Może aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni, być członkiem koła naukowego, czy pełnić funkcję w radzie samorządu studenckiego. Bardzo dobrze widziana jest praca społeczna, wolontariat. Poza tym jest mnóstwo ofert praktyk i staży. Grzechem byłoby o nich zapomnieć, zwłaszcza, że są one coraz częściej płatne. Trzeba robić wszystko, aby nie siedzieć z założonymi rękoma przez całe studia i tylko czekać na przelew od rodziców. Studia powinny uczyć samodzielności i odpowiedzialności. Każdy sposób na aktywne studia jest pozytywnie widziany w oczach przyszłego pracodawcy.

Coraz częściej można usłyszeć od studentów, że same studia, to tylko strata czasu. Przerwy między zajęciami warto wykorzystać w sposób twórczy. I nie chodzi tu tylko o czas spędzony w bibliotece, czy na piwku ze znajomymi, ale o rozpoczęcie zawodowej kariery. Już na pierwszym roku studiów można rozpocząć karierę w polityce czy nauce. Studencka aktywność w kołach naukowych bardzo się opłaca. Często owocuje etatem na uczelni, ładnie wygląda w CV i jest dobrze postrzegana w oczach przyszłego szefa. Dobrym początkiem na zrobienia kariery politycznej jest doświadczenie zdobyte w samorządzie studenckim czy studenckiej radzie wydziału. Aktywność w czasie studiów opłaca się coraz bardziej. Jest to dowód na to, że student ma na siebie pomył i nie lubi się nudzić. Jest to równoznaczne z tym, iż nie będzie on marnował cennego czasu swojego pracodawcy. Warto dobrze organizować sobie swój czas, rozwijać umiejętności, być ambitnym, wyznaczać priorytety. Tylko w ten sposób można skutecznie do czegoś dojść. Sam papierek ukończenia studiów w obecnych czasach, gdzie wykształcenie wyższe staje się coraz bardziej powszechne, nic nie daje.

Zachowanie czystości w pracy bardzo dobrze świadczy o pracowniku, ponieważ pracodawca ogólnie na początku pracy każdego nowego pracownika stara się go przetestować i oczywiście sprawdzić czy naprawdę zasługuje na dane stanowisko i czy się do niego nadaję. Zachowanie czystości na stanowisku pracy jest bardzo wygodne i przede wszystkim pomaga nam zachować spokój i dzięki temu czujemy się lepiej w pracy. Każdy doskonale wie o tym, że pracują na czystym stanowisku o wiele lepiej będziemy się czuli i oczywiście szybciej będzie się nam pracowało. Sprzątanie nie odbywa się oczywiście długo ponieważ musimy jedynie ogarnąć nasze stanowisko pracy, a więc można nawet na to poświęcić góra piętnaści minut naszej zmiany, ale jednak jest to czynność potrzebna, ponieważ dzięki niej oczywiście można bardzo szybko zaskarbić sobie przychylność nie tylko zwierzchników, ale przede wszystkim pracowników z którymi pracujemy, ponieważ dzięki temu zaczniemy tworzyć zespół, który łącznie jest w stanie zdziałać więcej.

Dodaj komentarz