Jak działają i co zawierają tabletki na odchudzanie z apteki?

Jak działają i co zawierają tabletki na odchudzanie z apteki?

„Odchudzanie tabletki” to jedno z częściej wyszukiwanych haseł związanych z utratą masy ciała. Choć oczywiście nie istnieją magiczne sposoby pozwalające na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, to odrobina pomocy w tym żmudnym procesie może być mile widziana. Jak działają tabletki na odchudzanie?

Odchudzanie tabletki zmniejszające apatyt

Hamowanie apetytu to jeden z mechanizmów w jaki mogą działać preparaty wspomagające zmniejszanie masy ciała. Najbardziej docenią je osoby, które mają problem z ograniczeniem cukrów w swojej diecie. Substancje w nich zawarte będą bowiem regulowały poziom glukozy we krwi, a także podnosiły poziom serotoniny. Co za tym idzie zredukowane zostaną dwa z najczęstszych powodów podjadania pomiędzy posiłkami, czyli spadek cukru (w tym hipoglikemia reaktywna) i zajadanie stresu i złego humoru. W ich składzie znajdziemy najczęściej wyciągi z garcia cambogia, gymnema sylwestre, a także niacyna, czy chrom.

Odchudzanie przez przyspieszenie metabolizmu

Drugim typem środków wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej są te przyspieszające nasz metabolizm, a co za tym idzie spalanie większej ilości kalorii w tym samym czasie, nawet podczas zwykłych codziennych czynności. Składniki w nich zawarte w większości przypadków są pochodzenia naturalnego i należą do nich kofeina, zielona herbata, wyciąg z cynamonowca, chilli itp. Dobrze myślisz, że przecież możesz te substancje dostarczać ze swoją dietą. Tabletki mają jednak tę zaletę, że zawierają wyższe stężenie odpowiednich związków w możliwie najlepiej przyswajalnych formach. Z drugiej strony weź też pod uwagę, że najlepiej przyspieszy Twój metabolizm kiedy zaczniesz wymagać od swoich mięśni więcej pracy, czyli zwyczajnie zaczniesz się ruszać. Komórki mięśniowe zawierają dużo mitochondriów, czyli takich pieców energetycznych, które rozpalone będą działać dużo wydajnie, czego oczywistym skutkiem będzie odchudzanie Tabletki ten proces mogą jedynie wspomóc, ale bez podstaw nie będzie to szokujący rezultat.

Czy tabletki na trawienie odchudzają?

Choć tabletki na trawienie bezpośrednio nie powodują utraty masy ciała, to jednak część osób twierdzi, że znacząco pomogły im w tym procesie. Takie odczucie jest wynikiem tego, że lepiej trawiący organizm szybciej przyswaja większe ilości potrzebnych mu składników odżywczych z tej samej ilości spożywanego jedzenie. Efekt? Po prostu nie potrzebujesz zjeść kolejnej porcji, której Twoje ciało domaga się przez niedobory. Dodatkowo sprawne trawienie, to uczucie lekkości na żołądku i jelitach, ponieważ treść pokarmowa, której w nich zalega i nie gromadzą się gazy, nie pojawiają się wzdęcia, dzięki czemu obwód brzucha może się zmniejszyć. Podsumowują tabletki wspomagające trawienie nie przyspieszają samego w sobie procesu odchudzania, ale mogą Ci pomóc poczuć się dużo lepiej, a przecież koniec końców o to w tym wszystkim chodzi.

Dodaj komentarz