Historia marki Oriflame

Historia marki Oriflame

Powstaniu marki Oriflame w 1967 roku przyświecał zamysł intensywnego rozwoju z jednoczesnym poszanowaniem tradycji. Szwedzkie korzenie braci-założycieli podpowiadały im, by osobisty sukces przekuć w coś ponadlokalnego i o uniwersalnym znaczeniu. Tak zrodził się pomysł sprzedaży bezpośredniej, notabene najsprawniej funkcjonującej na terenie Europy. Nieodłącznym elementem tej układanki po dziś dzień jest katalog – podręczny przewodnik po ofercie marki.

Bagaż cennych doświadczeń, sukcesów jak i potknięć pomogły ukształtować obecną wizję marki, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat dąży do realizowania swoich pasji. Wciąż rozwija się, udoskonala, ale zawsze pozostaje wierna swoim ideałom. Katalog Oriflame wydawany w milionowym nakładzie i 35 językach zmienia oblicze kobiet na całym świecie. Uniwersalna mowa piękna jaką dysponuje stała się inspiracją dla wielu, którzy przyszli po nim. Jak udaje się połączyć tak ogromną różnorodność i indywidualność każdej z nas, a przy tym sprostać często odmiennym potrzebom na kilkudziesięciu stronach katalogu? Odpowiedź na to pytanie stanowi sekret sukcesu marki Oriflame, którą postaramy się razem odkryć.

Od tego się zaczęło

Jak zawsze w takich przypadkach wszystko zaczęło się od idei. Sprzedaż bezpośrednia miała być szansą dla firmy – na budowanie trwałych relacji, lepszego poznania potrzeb klientek i sprostaniu wymogom rynku. Z drugiej strony tę szansę dawała – konsultantkom chcącym realizować się we własnym biznesie oraz klientkom na przekazanie swoich doświadczeń i spostrzeżeń. Katalog Oriflame stał się pretekstem do rozmowy – o tym jakie jesteśmy i czego oczekujemy. Dotychczasowa bariera dzieląca koncerny z kupującymi pękła niczym mydlana bańka, odsłaniając obszar tego co nowe, inne, nieprzetarte. Tak jest do dziś, gdy otwierając kolejny katalog jak za pierwszym razem zachwycamy się i odkrywamy go na nowo. Od stosunkowo niedawna także w internecie, bo dobrze poprowadzone zmiany mogą być tylko na lepsze.

Jaki jest katalog Oriflame

Katalog odzwierciedla założenia marki Orfilame – jest przejrzysty, przyciąga uwagę i zmienia się wraz z potrzebami kobiet. Początkowo zawierał około 20 produktów, na które składały się skromne zestawy kremów, szminek i tuszów do rzęs. Pierwszy katalog stworzony w 1972 roku przypominał wyglądem ulotkę i mieścił się na dwóch stronach kartki. Dziś Marka Oriflame dysponuje bazą niemal tysiąca produktów realizując powziętą wizję naturalnych kosmetyków w przystępnych cenach. Zróżnicowane gamy kosmetyków, liczne promocje, sprzedaż łączona i atrakcyjne zestawy stwarzają wiele alternatywnych wyborów w zależności od odczuwanych potrzeb. Oriflame chce dotrzeć do każdej z nas i zaspokoić odwieczne pragnienia kobiet o zdrowym, naturalnym i prostym pięknie osiąganym z łatwością. Pomaga w tym towarzyszące od początku przesłanie: zdrowych, bezpiecznych i delikatnych kosmetyków, które nie zmienia się po dziś dzień.

Co oferuje katalog Oriflame

Katalog Oriflame to przewodnik po uwodzących zapachach, skutecznej pielęgnacji, kuszącym makijażu, przemyślanych akcesoriach i strefie wellness. Każda strona pełna informacji i cennych porad, a całość utrzymana w inspirującej tematyce przewodniej. To miejsce, w którym poznasz orientalne tajniki urody, przetestujesz moc działania zaawansowanej techniki i na nowo odkryjesz dobrze ci znane receptury. Dla kobiet w każdym wieku, o różnych oczekiwaniach i bogatych w doświadczenia. Oriflame to także jedna z nielicznych marek, która może poszczycić się brakiem testów na zwierzętach i wykorzystywaniem aktywnego działania składników czerpanych z natury. To wszystko sprawia, że oferowanej jakości można być pewną, bez ukrytych gwiazdek.

Produkty w katalogu Oriflame

W stałej propozycji marki znajdziemy kategorię pielęgnacyjną i to ona jest myślą przewodnią dla pozostałych gam produktów. Potrzebę ochrony i dbałości o zdrowie przemyca się więc na każdym kroku – w kosmetykach do ciała, włosów, paznokci, a nawet makijażu. Nie brakuje także serii dla mężczyzn, tych na co dzień i niewymagających okazji zapachów, idealnych do obdarowania najbliższej nam osoby. Szwedzkie wartości odpowiedzialności i etyki pozwalają na czerpanie największej przyjemności z zakupionych kosmetyków, bez martwienia się o ich zgodność z opisem działania. Pasja i zaangażowanie każą ciągle poszerzać horyzonty i sięgać po nowe, dlatego nieodłącznym, ale stale zaskakującym działem są nowości. Taka już zgodna natura Oriflame.

Dodaj komentarz