Jak dobrze wybrać męża?

Jak dobrze wybrać męża?

Małżeństwo jest jedną z najpoważniejszych decyzji, jakie podejmuje dorosły człowiek. Warto więc dobrze to przemyśleć, gdyż decyzja ta bardzo często rzutuje na resztę życia. Są kobiety, które bez zawahania wymawiają słowa „tak” przy zaręczynach. Ale nie brakuje także pań, które bardzo długo zastanawiają się, czy powinny wyjść za swojego obecnego partnera. Aby podjąć dobrą decyzję o małżeństwie warto na spokojnie przeanalizować kilka ważnych kwestii.

Sympatia podstawą małżeństwa

Choć małżeństwo kojarzy nam się głównie z miłością to warto zauważyć, że bardzo ważną jej składową jest sympatia. Zastanów się więc, czy na pewno lubisz swojego przyszłego męża. Czy nawet gdy jesteście ze sobą długo, wspólne przebywanie sprawia ci przyjemność. Jest to niezmiernie ważne, bo gdy miną pierwsze lata zauroczenia to sympatia zawsze pozostanie i takim osobom przyjemnie będzie wspólnie iść przez życie.

Czy możesz liczyć na przyjaźń?

Przyjaźń w małżeństwie jest nie mniej ważna jak miłość. Zastanów się więc czy możesz liczyć na swojego partnera w każdej sytuacji. Odpowiedz sobie na pytania: Czy interesuje się twoimi sprawami? Czy z własnej inicjatywy stara ci się pomagać? Spróbuj sobie wyobrazić sytuacje trudne a więc takie gdy nie będziesz mogła zarabiać albo zachorujesz, czy jesteś pewna, że wtedy będzie twoim wsparciem. Przeanalizuj także sytuacje z przeszłości i pomyśl, czy zawsze był wobec ciebie lojalny i stawiał cię na pierwszym miejscu.

Wasza wspólna przyszłość

Jeśli chcecie zawrzeć małżeństwo to na długo przed powinniście mieć omówione takie sprawy jak podział obowiązków, podział finansów, wasza sytuacja zawodowa. Musicie też wiedzieć, gdzie będziecie mieszkać i szczerze ze sobą porozmawiać na temat chęci posiadania dzieci. Skonfrontujcie także swoje wyobrażenia na temat spędzania wolnego czasu i kontaktów z waszymi rodzinami. Dobre małżeństwo to takie, które posiada wspólne cele, warto więc nakreślić to już na początku.

Sex

Nieudany sex dość często bywa przyczyną rozpadu małżeństwa. Jeśli coś nie działa dobrze na tym polu, to widać to już przed ślubem. Tutaj najważniejsze jest aby umieć ze sobą szczerze i otwarcie rozmawiać o swoich potrzebach, fantazjach ale także i ograniczeniach. Należy pamiętać, że bliskość i intymność w związku są bardzo ważne i trzeba o to dbać od samego początku.

Dla większości przyszłych mężatek decyzja o ślubie wiążę się z różnymi rozterkami. Jest to normalne i nie należy obwiniać siebie za ten stan. Najważniejsze jest by móc jeszcze przed ślubem wyjaśnić sobie z partnerem wszelkie wątpliwości i utwierdzić w podjęciu dobrej decyzji.

 

Dodaj komentarz